27. 9. 2013
Svetový deň mlieka v školách
V stredu 25. septembra si žiaci v základnej škole Záhorácka 95 v Malackách pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Spolu s pani učiteľkou si pripravili výstavku obľúbených mliečnych výrobkov, na ktorých si každý deň pochutnávajú. K nej dokreslili aj pekné obrázky, z ktorých mali veľkú radosť. ZŠ Záhorácka podporuje mliečny program pre žiakov. Automat vo vestibule školy ponúka mliečne nápoje, tzv. Brejky.

Žiaci si môžu vybrať jahodovú, vanilkovú, čokoládovú a karamelovú príchuť pochúťky,  ktorú si prostredníctvom „brejky kartičky“ počas prestávok v hojnom počte vyberajú a  konzumujú. Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo.

Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

Takže na zdravie a s mliekom zvlášť!

Text, foto: Petr Filip

 

 
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok