15. 5. 2019
Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany
Vo štvrtok 9. mája sa uskutočnil 13. ročník okresného kola súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany, ktorej organizátorom bol Odbor krízového riadenia Okresného úradu Malacky pod záštitou sekcie krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. 

Krásne prostredie Zámockého parku je už rokmi preverené a pripravené na súťažiacich. Rekordných 15 súťažných družstiev prijalo výzvu a pustilo sa do boja o prvé miesta. Napriek tomu, že počasie podujatiu neprialo a celý čas intenzívne pršalo, stanovištia súťažných disciplín ako aj bežeckú trať zvládli súťažiaci bez väčších problémov. 

Súťažilo sa v šiestich disciplínach: testy, zdravotnícka príprava, streľba zo vzduchovky, topografia, civilná ochrana a hasenie malých požiarov. Podmienky súťaže pod vedením svojich učiteľov deti plnili v duchu  fair-play, dokázali. že sú pripravení na prípadné krízové situácie a dokážu v núdzi pomôcť nielen sebe, ale aj druhým.
 
 Po absolvovaní všetkých disciplín družstvá netrpezlivo čakali na vyhlásenie výsledkov. Víťazné trofeje a postup do krajského kola získali družstvá:  1. miesto – ZŠ Zohor A; 2. miesto –  ZŠ Záhorácka, Malacky B;  a  3. miesto – ZŠ Láb A. Spolu s trofejami si víťazné družstvá prevzali aj diplomy a pekné vecné ceny. 
 
Poďakovanie patrí mestu Malacky za poskytnutie areálu, materiálneho a technického zabezpečenia a vecných darov ako aj organizátorom, súťažiacim, rozhodcom a pedagógom, ktorí sa zhostili svojich úloh na výbornú. Veľká vďaka za vecné ceny patrí aj sponzorom.
 
Tešíme sa na budúci ročník tejto súťaže.

Kolektív OKR OÚ Malacky
Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok