8. 9. 2014
Štúdio mladých DNH sa lúčilo predstavením Bársjak
Popíšem múry tohto mesta, popíšem jeho námestia a heslá…prvé slová a tóny piesne, ktorá odpálila energicky vystúpenie BÁRSJAK Štúdia mladých Divadla na hambálku. Režisérka Beina Reifová je presvedčená, že jej zverenci svojím talentom  múry nášho mesta popísali, a verí, že ešte popíšu. Vystúpenie 1. septembra večer v Kultúrním domčeku prinieslo obľúbené melódie, prednesy víťazov Hviezdoslavovho Kubína 2014, pohybovky a choreografie. Výber zo všetkého, čo ich teší. Akési letmé letné ohliadnutie za ostatným rokom.

Režisérka po vystúpení pred divákmi v preplnenej sále malackého kina za neutíchajúceho potlesku adresovala slová vďaky hercom, divákom a všetkým, ktorí so ŠM DNH spolupracovali: za hudbu Rasťovi Královi a jeho manželke Mii, Dominikovi Albrechtovi, Blanke Zajíčkovej a Vladovi Zetkovi. Za technickú spoluprácu Milanovi Kojsovi, Otovi Sórak Divínskemu a Dušanovi Bogdalíkovi, ktorý už od šesť rokov  vyrába tejto už dospelej skupine divadelníkov videozáznamy z predstavení. Partnerom predstavenia je tradične spoločnosť AutoDay Malacky (bývalý Akušat).

„Je to pre mňa zvláštne predstavenie, viete, odchádzajú mi…,“ zdôverila sa Beina Reifová, „…už o dva dni idú Karolína s Kristínou do Lyonu, o týždeň Denis do Španielska, o dva týždne Barborka a Feri do Brna… a ostatní tiež začínajú nové etapy vo svojich životoch. Je mi smutno. Veľa sme toho spolu preskákali. Sú celý môj svet. Všetko, čo ma teší, motivuje a provokuje zároveň. Dúfam, že sa mi v lete vrátia. Už mam pripravené dva scenáre. Bol to náročný, ale skvelý rok, som na všetkých mimoriadne pyšná. Barbora je dnes už študentkou herectva JAMU v Brne a všetci na zaujímavých vysokých školách, sú to úspešní mladí ľudia a čaká ich teraz veľa povinností a skúšok. Zostáva mi čakať a držať im palce.“
Záver predstavenia herci venovali kamarátom z Fight Division Malacky, ktorí tiež úspešne rekapitulujú prvý polrok v sezóne.

Text: -šm/tabu-; Foto: -šm-
Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok