30. 9. 2014
Študent z Malaciek zvíťazil vo filmovej súťaži

V kategórii cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika bodovalo Záhorie,  Martin Szetyinszki z Gymnázia Malacky zvíťazil s Baťovým kanálom. Zástupcovia Bratislavského kraja ocenili v piatok 26. 9. stredoškolákov za najlepší krátky film o prínosoch cezhraničnej spolupráce. Najlepší vyhrali kamery, fotoaparáty a absolútny víťaz pocestuje do Bruselu. Zaspieval im aj raper Ego.

„Bratislavská župa už dlho spolupracuje s cezhraničnými partnermi a podporuje európsku integráciu. Táto súťaž je jedinečný projekt, ako mohli mladí filmári predstaviť svoj pohľad na takúto spoluprácu. Ukázali to na konkrétnych príkladoch a zároveň predviedli svoj talent. Som presvedčený, že aj cesta filmárov či kameramanov je pre nich otvorená,“ povedal podpredseda BSK Martin Zaťovič počas odovzdávania cien.

V kategórii cezhraničnej spolupráce SK-AT (Cyklomost slobody) sa stal víťazom Miroslav Hájek z Gymnázia na Hubeného, v kategórii cezhraničnej spolupráce SK-CZ (Baťov kanál) Martin Szetyinszki z Gymnázia Malacky, kategóriu cezhraničnej spolupráce SK-HU (Čunovo) vyhral Peter Košťany.

Študenti stredných škôl mohli svoje dvojminútové filmy posielať do 16. septembra. Prihlásilo sa viac ako 30 študentov, videá hodnotila odborná komisia. Absolútny víťaz v diváckom hlasovaní vyhral návštevu Európskeho parlamentu, môže si vziať aj päť svojich kamarátov. Informovala Iveta Tyšlerová, tlačová hovorkyňa BSK.

BSK

 

Ďalšie
Oznamy
1. 2. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac február 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok