9. 12. 2019
Strojár v zápase o prvé miesto zdolal Pezinok

Malackí hádzanári v piatok 6. decembra zvládli veľmi dôležitý zápas o vedúcu  pozíciu v prvej lige, na domácej palubovke v nervóznom stretnutí zdolali Agrokarpaty Pezinok 34:29.

Na malackej palubovke sa predstavili vo farbách Pezinka viacerí hráči, ktorí v minulosti obliekali dres Strojára, ako napríklad brankári Dušan Roško a Marek Kuklovský či Ivan Oslej, David Stachovič alebo Pavol Bízek, a tak od začiatku stretnutia nebola núdza o emócie. Do vyrovnaného zápasu vstúpili lepšie hostia z Pezinka, ktorí od začiatku viedli. Malačania sa nechávali zbytočne vylučovať, mužstvo Pezinka často podržal brankár Roško a fungovala mu aj efektivita v útoku, čo znamenalo nepriaznivý polčasový stav 12:17 pre hostí.

Po polčasovej prestávke už Malačania prehrávali v 35. minúte o šesť gólov a všetko nasvedčovalo tomu, že enormne dôležité dva body pocestujú za Karpaty, no výborná kulisa a zároveň prílišná nervozita Pezinčanov dopomohli domácim Záhorákom k víťaznému obratu. V rozmedzí 35. a 48. minúty dovolili domáci Pezinku streliť len dva góly a stav otočili zo 14:20 na 26:22. Dopomohlo im k tomu aj vylúčenie Dávida Stachoviča z mužstva hostí v 39. minúte i výborná strelecká forma osemgólového Romana Valachoviča a šesťgólového Davida Rybjanského. Za Pezinok najviac žiaril bývalý hráč Strojára Ivan Oslej s desiatimi gólmi a tradične aj výborne chytajúci Dušan Roško. Domáci Strojár bol v poslednej štvrťhodine hry v laufe a nenechal si už vziať vybojované dva body, Malacky zápas vyhrali 34:29.

Pred posledným tohtoročným zápasom, na ktorý hráči Strojára vycestujú v sobotu 14. decembra do Modry, sa o prvú priečku delia s Tatranom Stupava, ktorý má však odohratý o jeden zápas viac.

Strojár Malacky – ŠKH Agrokarpaty Pezinok 34:29 (12:17)

Zostava Malaciek: Miroslav Velebný (Marek Haberland, Roman Piaček) – Jakub Krajčír (5), Tomáš Baláž (3), David Rybjanský (6), Lukáš Konečný, Ján Janoštiak (4), Roman Valachovič (8), Samuel Filípek (2), Mário Prevaj (3), Matej Adamkovič (2), Matúš Novota (1), Patrik Walter
Zostava Pezinka: Dušan Roško (Marek Kuklovský) – Patrik Novotný, Tomáš Stachovič, Dušan Baďura (5), Ján Fekete, Matej Féder (6), Jakub Blaho, Ivan Oslej (10), Pavol Bízek (3), David Stachovič (3+ČK), Ľubomír Brlai, Andrej Durdovanský

M. Binčík

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…