30. 1. 2020
Strojár tesne podľahol v záhoráckom derby Stupave
V úvodnom zápase tohto roka prehrali malackí hádzanári ako doterajší líder tabuľky na domácej palubovke s druhým Tatranom Stupava 21:22. Stupavčania sa tak bodovo dotiahli na Strojár. 
 
Strojár do zápasu vstúpil zle, po šiestich minútach prehrával už 1:5. Tréner Pavol Stachovič na nepriaznivý priebeh úvodných minút reagoval oddychovým časom, ktorý jeho zverencom vo zvyšku prvého polčasu pomohol. Malačania sa dotiahli na súpera, zhruba desať minút pred koncom bolo už 8:8, ale záver prvého dejstva vyšiel opäť lepšie Stupave, ktorá ho vyhrala 12:9. 
 
Druhý polčas derby priniesol oveľa dramatickejší a nervóznejší priebeh. V jeho začiatku boli v miernom vedení hostia, ale Malačanom sa podobne ako v úvode zápasu podarilo vyrovnať. V 50. minúte videl červenú kartu brankár Stupavčanov Denis Faigl po nešťastnej zrážke s jedným z domácich hráčov. Strojár mal v tejto fáze stretnutia šance na rozhodnutie zápasu vo svoj prospech, ale Stupavu podržal výborne chytajúci Patrik Beleš. Navyše, Malacky nepremieňali ani pokusy zo sedmičky, takže v záverečných sekundách prišiel zákonitý trest. Trinásť sekúnd pred koncom síce vyrovnával najlepší malacký strelec Roman Valachovič na 21:21, ale Stupava rozhodla poslednou strelou zápasu zásluhou Dominika Gricha. Tatran tak zvíťazil v Malackách 22:21. 
 
Na najbližší prvoligový zápas vycestujú hráči Strojára v sobotu 8. februára na palubovku posledného tímu súťaže DAC Dunajská Streda. 

Strojár Malacky – Tatran Stupava 21:22 (9:12)
Zostava Strojára Malacky: Miroslav Velebný (Juraj Rybár) – Jakub Krajčír (2), Tomáš Baláž (2), David Rybjanský, Lukáš Konečný (2), Ján Janoštiak (1), Michal Ichman, Roman Valachovič (9), Mário Prevaj (1), Matej Adamkovič (4), Matúš Novota, Patrik Walter 

Text a foto: M. Binčík 
Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
30. 3. 2023
Kultúrne obyčaje Záhoria v minulosti odhaľuje výstava

V Múzeu Michala Tillnera v Malackách je otvorená veľmi zaujímavá putovná panelová výstava s…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Školstvo
30. 3. 2023
V knižnici sa tešia veľkému záujmu školákov

Marec – mesiac knihy. Túto definíciu si iste pamätáte aj vy zo svojich detských či…

Zobraziť celý článok