17. 9. 2018
Strojár aj napriek zlepšenému výkonu prehral proti Topoľčanom

Malackí hádzanári nebodovali ani v treťom kole novej sezóny extraligy. Po zlepšenom výkone na domácej palubovke podľahli Topoľčanom 25:30.
 Strojár sa po prvý raz tešil z gólu až v piatej minúte, keď ukrajinský legionár Yevhen Rakatynets znižoval na 1:2. Domáci hráči ale po vysokej prehre v Šali zlepšili svoju hru a počas celého prvého polčasu držali vo svojich rukách nádej na bodový zisk, keďže manko na súpera z Topoľčian nikdy neprevyšovalo šesť gólov. Kvalita bola síce na strane hostí, Malačania pridali bojovnosť, ktorá im v mnohých momentoch v prvých dvoch kolách chýbala. To však často viedlo aj k zbytočným vylúčeniam, ktoré Malačanov nemuseli mrzieť, pretože aj súper sa dopúšťal chýb. Do šatní šli hostia s náskokom piatich gólov, viedli 14:9. Malačanom počas prvých tridsiatich minút chýbalo aj športové šťastie, za brankárom hostí sa po pokusoch hráčov Strojára viackrát triasla konštrukcia brány.
 V druhom polčase začali Malacky hrať odvážnejšie a počet gólov na strane domácich narastal. To isté však platilo aj na druhej strane, Topoľčany viedli až do konca stretnutia. Hoci sa Strojáru ako tímu nedarí, jeden z jeho hráčov vedie po troch kolách individuálne štatistiky celej extraligy. Anur Burnazovič, ktorý proti Topoľčanom nastrieľal dvanásť gólov je doteraz najlepším strelcom celej súťaže. Nepríjemné pre Strojár je, že sa k nemu v streleckej efektivite nikto výrazne nepridáva, čo platilo aj počas druhého polčasu stretnutia s Topoľčanmi. Malacká bodová nádej bola najvýraznejšia šesť minút pred koncom, Malacky sa dotiahli na hostí na rozdiel troch gólov. Avšak stav 23:26 nevydržal dlho, hostia v Malackách zvíťazili o päť gólov.
 Po prehre 25:30 proti HK Agro Topoľčany zostáva Strojár Malacky naďalej na poslednej priečke extraligovej tabuľky. Prvé body si bude môcť pripísať už budúci víkend, v nedeľu 23. septembra vycestuje na palubovku predposlednej Modry.

TJ Strojár Malacky – HK Agro Topoľčany 25:30 (9:14)
Zostava Strojára Malacky: Dušan Roško (Marek Kuklovský) – Jakub Krajčír (1), Tomáš Baláž, Pavol Bízek (ČK), Martin Hlaváč, Robert Baláž (2), Ivan Oslej, David Stachovič (4), Anur Burnazovič (12), Tomáš Stachovič, Roman Valachovič, Mário Prevaj (2), Yevhen Rakatynets (4)

M. Binčík

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok