24. 5. 2019
Striebro v školskej basketbalovej lige
Súťažný ročník 2018/2019 Školskej basketbalovej ligy – VISTA real Cupu sa skončil odohratím piateho turnaja v športovej hale SOŠ Komenského v Pezinku. Finálový turnaj spojený s odovzdávaním ocenení a vyhlásením výsledkov mal na programe stretnutia o konečné umiestnenie.

Atraktívny hrací systém ešte dával šancu zabojovať o konečné prvenstvo tímom na 1. až 4. mieste. Základná škola Štúrova sa z 3. miesta po základnej časti stretla v prvom semifinále proti Gymnáziu A. Bernoláka zo Senca. Po vyrovnanom priebehu si Štúrka druhý rok po sebe vybojovala postup do finále, keď dokázala zvíťaziť 22:14.

V druhom semifinálovom stretnutí sa taktiež čakal vyrovnaný priebeh. Družstvo  ZŠ Kupeckého Pezinok, hrajúce vo veľmi dobrej forme, zaskočilo hráčov zo Serede rýchlou a presnou hrou. Domáci ovládli vývoj stretnutia 40:28 a zaslúžene sa stali druhými finalistami.

Finálové stretnutie odštartovala ZŠ Kupeckého Pezinok šnúrou 8:0, Malacky mali spočiatku problémy vysporiadať sa s obranou domácich, ale postupne na ňu našli recept a bodovo sa približovali. Polčasový stav napovedal, že by Malacky mohli zabojovať o víťazstvo. Pezinok však bol po väčšinu druhého polčasu lepším družstvom a postupne navyšoval rozdiel v skóre až na konečných 36:23. Žiaci zo ZŠ Štúrova tak po minuloročnom víťazstve vybojovali veľmi pekné strieborné medaily.

Po finálovom stretnutí sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov, odovzdávanie pohárov družstvám a vecných cien najlepším jednotlivcom, medzi ktorými sa v All Star tíme A objavili aj naši hráči Marek Polák a David Brandejs.
V školskej basketbalovej lige hrali: Marek Polák, David Brandejs, Juraj Boka, Zlatko Štvrtecký, Václav Ferenčík, Vladimír Škuta, Daniel Benkovič, Matej Jusko (9. A) a Jakub Ševera (9. B).

Výsledky 5. turnaja Školskej basketbalovej ligy 2018/2019

Text: P. Ondruš, foto: ZŠ Štúrova

Služby
Oznamy
30. 4. 2024
Sviatky posunú vývoz komunálneho odpadu o jeden deň

Nadchádzajúce štátne sviatky 1. mája (Sviatok práce) a 8. mája (Deň víťazstva nad fašizmom) tento…

30. 4. 2024
Záhoráci v Bratislave stratili sľubný náskok

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci v 2. kole nadstavby o 5. až 8. miesto opäť prehrali, keď…