23. 4. 2009
Streetball tour vyvrcholí v Malackách

V sobotu 1. mája odštartuje prvým podujatím v Bratislave v areáli FTVŠ UK štvrtý ročník populárnej Streetball tour. Tohtoročná edícia tradičnej série úspešných streetballových turnajov bude mať vo svojom programe sedem regionálnych podujatí a všetko vyvrcholí 4. júla v Malackách na finálovom turnaji spojenom s Kontakt Streetfestom.

Streetball tour je určená pre vyznávačov pouličného basketbalu ako kolektívneho športu vo všetkých vekových kategóriách s cieľom podpory a prezentácie tohto odvetvia na základných školách i širokej verejnosti. Celá séria je organizovaná pod záštitu Slovenskej streetballovej asociácie ako otvorené majstrovstvá SR. Novinkou oproti predošlým trom ročníkom sú mierne vylepšené pravidlá, ktoré sú k dispozícii na oficiálnej stránke basketland.sk a mali by prispieť k ešte kvalitnejším a spravodlivejším súbojom ako v minulosti. Najväčšou inováciou tohto roku je bodovací systém, vďaka ktorému si budú družstvá z jednotlivých podujatí Streetball tour odnášať nielen vecné ceny, ale aj body do priebežného poradia. Družstvo s najvyšším počtom bodov na konci postúpi na svetové finále Moscow Open 2009, ale získa aj lístky na NBA Europe Live Tour 2009.

Streetball je pomerne nenáročný, populárny a dynamicky sa rozvíjajúci šport určený pre mladú a strednú generáciu aktívnych ľudí. Organizátori veria, že sa im na všetkých ôsmich turnajoch podarí prilákať čo najväčší počet účastníkov vo všetkých kategóriách, ako aj divákov, ktorí budú jednotlivé tímy povzbudzovať a zabávať sa aj vďaka zaujímavému kultúrnemu programu. O ten sa postarajú viaceré tanečné či hudobné predstavenia, autogramiády a exhibičné vystúpenia extraligových hráčov a hráčok.

Na všetky podujatia Streetball tour sa treba prihlásiť vopred na stránke basketland.sk, všetky tímy, ktoré sa skladajú zo štyroch hráčov, majú zaručené, že odohrajú aspoň dva zápasy. Okrem streetballových zápolení, ktoré budú prebiehať väčšinou v piatich základných kategóriách, čakajú na účastníkov i divákov aj tradičné súťaže zručností – AND1 Skills 1 on 1, AND 1 slam dunk contest a 3 pts. shooting.

Streetball tour 2009 sa začne 1. mája tradičnou ouvertúrou na Lafranconi v areáli FTVŠ UK a o dva týždne sa “balleri” predstavia v Banskej Bystrici. Práve tu sa turné rozbehne naplno a počas dvoch najbližších víkendov sa presunie do Handlovej a do bratislavskej mestskej časti Vajnory. Následne dostanú všetci prívrženci outdoorovej verzie basketbalu 6. júna jednu sobotu voľno. Od 13.  júna budú pokračovať plným tempom cez Piešťany, Ružomberok a Spišskú Novú Ves až do svojho finále v Zámockom parku v Malackách.

Zdroj: SITA

Program malackého Kontakt Streetfestu i aktuálne správy o podujatí budú umiestnené pod samostatným bannerom na titulnej strane internetovej stránka www.malacky.sk od 4. mája.

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok