13. 5. 2024
Stolný tenis: koniec sezóny aj účasť na majstrovstvách SR

Stolnotenisová sezóna je takmer na konci. Uzavreté sú už dlhodobé slovenské aj bratislavské súťaže a žiaci majú za sebou niekoľko turnajov. Blíži sa bodka v podobe majstrovstiev SR žiakov (18. – 19. máj 2024, Valaliky), kde budú MSK Malacky reprezentovať Sára a Ferko Klímovci a Róbert Žáček. Držíme im palce!

Na šampionáte sa predstaví najlepších 24 dievčat a 32 chlapcov z celého Slovenska.

V aktuálnom rebríčku patrí Sáre 24. miesto, Robkovi 21. a Ferkovi 30. miesto.

Dlhodobé súťaže

Ako je známe, ženy MSK Malacky dosiahli historický úspech v podobe 2. miesta v extralige. Dlhodobé súťaže mužov sa skončili takto: 2. liga muži A 2.miesto, 4. liga muži B 6. miesto, 6. liga muži C 3. miesto,  7. liga muži D 3. miesto a 8. liga muži E 5. miesto.

Bodovacie turnaje žiakov

Tretí bodovací turnaj najmladšieho a staršieho žiactva v Trnave priniesol bronz pre Sáru Klímovú. Všetkým našim 8 hráčom sa podarilo postúpiť zo základnej skupiny do vyraďovacej časti. Okrem Sáry nás reprezentovali Andrej Žákovič, Ferko Klíma, Róbert Žáček, Norbert Zeman, Martin Sloboda, Tomáš Danihel a Richard Dorocák.

Tretí bodovací turnaj mladších žiakov sa konal v Bratislave. Medzi 49 účastníkmi boli aj naši Martin Sloboda, Richard Dorocák, Norbert Zeman a Andrej Žákovič. Andrej sa nedostal zo základnej skupiny (33. – 48. miesto), Norbert skončil v 1. vyraďovacom kole (17. – 32. miesto) a Martinovi s Rišom sa podarilo prejsť do druhého kola (9. – 16. miesto).

Majstrovstvá regiónu

Bojničky hostili majstrovstvá regiónu jednotlivcov mládeže Bratislavského a Trnavského kraja v kategórii najmladšieho a staršieho žiactva. Turnajovú premiéru absolvovala Michaela Ondrovičová. Spolu s ňou sa zúčastnili Róbert Žáček, Andrej Žákovič, Ferko a Sára Klímovci, Norbert Zeman, Peter Poláček, Richard Dorocák a Martin Sloboda. Každý z nich vyhral aspoň jeden zápas, pričom osem hráčov postúpilo do vyraďovacej časti turnaja.

Slovenský pohár

Najmladšie žiačky Sára Klímová a Michaela Ondrovičová sa zúčastnili na 4. Slovenskom pohári mládeže v Bojničkách (účasť 66 dievčat). Obhájiť svoje rebríčkové postavenie sa podarilo Sáre, ktorá prešla skupinou a vo vyraďovacom K.O. podľahla jednotke celého turnaja. Celkovo obsadila pekné 17. – 24. miesto. Naopak, cenné skúsenosti prišla zbierať naša najmladšia Miška, ktorá obsadila delené 49. – 64. miesto.

Turnaj vo Vrútkach

Najmladší žiaci František Klíma a Róbert Žáček vycestovali do Vrútok (účasť 76 chlapcov). Obaja postúpili zo základných skupín.  O veľké prekvapenie sa postaral Robko, ktorý po prvýkrát na slovenskom pohári vyhral svoju skupinu a dokázal zdolať 8. nasadeného hráča. Po priamom postupe medzi 32 najlepších vyhral znovu a až potom prišla tesná prehra. Obsadil tak výborné 13. – 16. miesto. Ferko, ktorý bude ešte dva roky hrať za najmladších žiakov, postúpil zo skupiny z 2. miesta. Čakal ho ťažký súper, s ktorým prehral, a tak obsadil konečné 33. – 38. miesto.

Turnaj neregistrovaných

Neregistrovaní hráči mali turnaj v Rohožníku. Náš klub reprezentovali Albín Belák, Peter Benca, Marián Valent, Patrik Olexa a Ľuboš Klíma. Spomedzi 38 hráčov obsadil M. Valent 2. miesto a P. Olexa bol tretí.

Informácie

Text a foto: MSK Malacky

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…