23. 6. 2023
Stavia sa ďalšia cyklotrasa

Cyklotrasa Partizánska – Cesta mládeže je už v realizácii. Stavebné mechanizmy už pracujú na oboch miestach, kde sa bude cyklotrasa končiť aj začínať, teda na Partizánskej aj na Ceste mládeže. V krátkom čase očakávame aj práce na Mierovom námestí, kde vznikne napojenie na aktuálne budovanú cyklotrasu Družstevná – Radlinského.

Cyklotrasa Partizánska – Cesta mládeže v celkovej dĺžke 2,5 kilometra bude samostatne obojstranne vedená a bude prechádzať zastavaným územím. Spojí ulice Partizánska, Ľuda Zúbka, Námestie SNP, Mierové námestie, Veľkomoravskú a Cestu mládeže. Na niektorých miestach sa zrekonštruujú aj časti priľahlých ulíc a chodníkov. Pribudne aj nová zeleň v podobe 130 stromov.  

Stavebné práce potrvajú približne pol roka. Sprevádzajú ich dočasné dopravné obmedzenia, preto prosíme verejnosť o ich rešpektovanie. Všetkým účastníkom cestnej premávky ďakujeme za trpezlivosť.

Projekt Cyklotrasa Partizánska – Cesta mládeže je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu.

Text: Ľ. Pilzová, foto: N. Jánošová, S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
Oznamy
21. 4. 2026
Prezident SR vyhlásil na 4. júla referendum

Vsobotu 4. júla 2026 nás čaká referendum. Vyhlásil ho prezident SR Peter Pellegrini na základe…

Zobraziť celý článok
Samospráva
17. 4. 2026
Viceprimátor rokoval s tajomníkom britského veľvyslanectva: „Britskí investori…

Viceprimátor Milan Ondrovič privítal na pôjde mestského úradu tajomníka Veľvyslanectva Spojeného…

Zobraziť celý článok