Odpadové dvory v Malackách sú prispôsobené aj na odber stavebného odpadu. Často však ide o rozmerné kusy betónu a hory odpadu sa postupne kopia. V týchto dňoch sa situácia rieši v prospech ďalšieho využitia odpadu ako stavebného materiálu.
„Mesto prizvalo externú firmu z Čiech s technikou na drvenie betónu,“ uviedla RNDr. Božena Orgoňová z oddelenia životného prostredia MsÚ. Za podmienok výhodnejších, ako ponúkajú slovenskí podnikatelia, sa tak mestu podarí zbaviť sa betónových kusov a získať z nich hmotu využiteľnú ako podkladový stavebný materiál. Výsledkom nebude iba úspora na materiáli pri stavbách. Zanedbateľné nie je ani ekologické hľadisko. Recykláciou stavebného odpadu zabraňujeme ďalšiemu zahlcovaniu skládok a šetríme životné prostredie.
Športové hry malackej mládeže 2026
(55. ročník, máj 2026) Vrámci nášho tradičného podujatia si medzi sebou zmerali sily žiaci…
Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru
Okresné riaditeľstvo Hasičského azáchranného zboru vMalackách vyhlasuje čas zvýšeného…