23. 6. 2016
Staručká vŕba dosluhuje

Z vŕby pred športovou halou Malina (za zmrzlinovým stánkom) sa pred pár dňami odlomil hrubý konár s priemerom 20 centimetrov. Pri páde poškodil strechu zmrzlinového stánku a 2 autá stojace na parkovisku. Z vŕby sa už aj v minulosti odlomili hrubé konáre.

Starý strom má úctyhodné rozmery – napríklad obvod kmeňa 360 cm – a dlhý čas bol dominantou tohto priestoru. Žiaľ, je už v takom zlom zdravotnom a technickom stave, že z bezpečnostných dôvodov musí byť odstránený. V korune sme identifikovali plodnice húb, pričom ich pôsobením je pevnosť dreva v mieste zlomu značne oslabená. Keďže aj kmeň je naklonený smerom do parkoviska, aj keby sa konáre len orezali, nebezpečenstvo pádu celého kmeňa by bolo stále vysoké. Navyše sa v tejto lokalite pohybuje veľa ľudí.
S jeho odstránením súhlasila aj Štátna ochrana prírody SR. V jesennom období vysadíme v tejto lokalite ako náhradu minimálne 2 nové stromy.

Text: -MsÚ-, foto: -otano-

Ďalšie
Doprava
27. 5. 2026
Modernizácia trate: v septembri sa uzavrú dva železničné prejazdy

September je potvrdený ako plánovaný začiatok prác na modernizácii železnice na území Malaciek.…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
27. 5. 2026
ZŠ Dérera hľadá zamestnanca na pozíciu školník

Základná škola Dr. Jozefa Dérera, Ul. Gen. M. R. Štefánika 7, 901 01 Malacky informuje o voľnom…

Zobraziť celý článok