22. 1. 2013
Sokolovňa LIVE - vo februári vystúpia skupiny Bluesraiders a Backsight
Projekt Sokolovňa LIVE začínal v neistote. Snaha niečo urobiť, po rokoch obnoviť klubovú scénu v Malackách a osloviť určitú komunitu ľudí narážala stále na pocit, či to nebude len planý pokus. Ľudia v Malackách nie sú zvyknutí chodiť na koncerty, ľudí kultúra nezaujíma a podobné názory počúvali organizátori zo všetkých strán. Dnes máme za sebou druhý koncert projektu Sokolovňa LIVE a dopadol nad všetky očakávania.

Po decembrovom koncerte skupiny Hex a skupiny hudobníkov Kollár, Perný, Prosňák a Petrovič organizátori pripravili dve revivalové skupiny October a TheFrozenFuture, ktoré hrajú prevažne pesničky od skupín U2 a Coldplay. Skupina TheFrozenFuture pochádza z Partizánskeho a chalani hrali len 15. koncert v živote, čo však na ich výkone vôbec nebolo vidieť a ani počuť. Skupina odohrala časť skladieb od skupiny Coldplay, ale predstavila i vlastnú tvorbu. Asi 160 divákov sa postupne roztancovalo a koniec koncertu sa niesol už vo veľmi príjemnej atmosfére. Chalani z Frozenu boli nadšení a radi by sa do Malaciek vrátili. Nadšení boli aj ich fanúšikovia na FB, ktorí tiež dúfajú, že skupina sa ešte niekedy v Malackách ukáže. Skupina October je v Malackách známa a asi aj veľmi populárna. Spevák skupiny Juraj Molnár nám prezradil, že svojho času odohrali svoj prvý koncert mimo Bratislavy práve v Malackách v bývalom klube Priestor. Skupina odohrala 90 minútový koncert najväčších hitov skupiny U2 a spokojní boli všetci – aj diváci, aj skupina, aj organizátori. Juraj po koncerte prezradil, že do Malaciek prídu hocikedy a veľmi radi, atmosféra je tu vždy skvelá.

Projekt Sokolovňa LIVE sa ujal. Začína sa pomaly formovať skupina ľudí, ktorých práve klubová scéna, menšinové hudobné žánre, nekomerčné aktivity oslovujú a ohlasy sú veľmi pozitívne. V Sokolovni bolo miesto, kde sa stretávali naši praotcovia, prababky a chodili sa baviť. Na plesy, koncerty, na divadlo. Stará dám po 80 rokoch opäť začína ožívať. Koncerty projektu Sokolovňa LIVE budú bývať druhý víkend v mesiaci, ale nebude to vždy pravidlo. V mesiaci apríl sa termíny trošku zmenia a už dnes je isté, že 5. 4. uvidíme v Malackách legendu a hviezdu festivalu Pohoda skupinu Para. Vo februári sa predstavia skupiny Bluesraiders z Bratislavy a Backsight z Čiech, ktorí prinesú veľmi kvalitnú muziku a milovníci modernej rockovej hudby si prídu na svoje 9. 3., kedy sa predstavia FromOurHands a malacká skupinaRebelent. Projekt chce dať priestor menšinovým žánrom, rôznym hudobným štýlom, domácim skupinám, ale na druhej strane chce priniesť vždy veľmi kvalitnú muziku. K tomu patrí samozrejme príjemné prostredie, kvalitná technika, svetlá a zvuk. Tešíme sa na ďalšie pokračovanie už 9. februára 2013.

-ts-
foto: S. Osuský
Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok