5. 12. 2012
Škôlkarom merajú zrak

V stredu 5. decembra sa začala v Malackách séria bezplatných vyšetrení zraku škôlkarov. Iniciovala ju Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a používa na to moderný prístroj Plusoptix, ktorý dokáže odhaliť očné choroby u detí už od 6 mesiacov.

Ako prvé si svoj zrak zmerali deti z MŠ na Kollárovej ulici. Niekoľkosekundové bezdotykové meranie absolvovali všetky deti, ktorých rodičia s týmto užitočným, hoci nemedicínskym vyšetrením súhlasili. „Prístroj vyhodnotí výsledky a odporučí, či je potrebné realizovať odborné medicínske vyšetrenia,“ uvádza sa v tlačovej správe ÚNSS. Plusoptix dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti objaviť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku, u ktorých iba včasné odhalenie umožní efektívnu liečbu.

„Vyšetrenie pomôže predchádzať poruchám, ktoré sú aj pre rodičov často neviditeľné,“ vysvetil B. Mamojka, predseda ÚNSS. Výsledky meraní sú akceptované  oftalmológmi a slúžia ako základný diagnostický materiál pre ďalšie vyšetrenia. Projekt Včasná diagnostika zrakových porúch v materských školách sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty, a. s.

Kedy a kde sa budú vyšetrenia konať:
5. 12. – od 12.00 h, MŠ Kollárova,  Malacky
6. 12. – od 12.00 h, MŠ Rakárenská, Malacky
14. 12. – od 8.00 h, MŠ Štúrova, Malacky
19. 12. – od 12.00 h, MŠ Bernolákova, Malacky

-ts/tabu- Foto: -tabu-

 

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok