5. 12. 2012
Škôlkarom merajú zrak

V stredu 5. decembra sa začala v Malackách séria bezplatných vyšetrení zraku škôlkarov. Iniciovala ju Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a používa na to moderný prístroj Plusoptix, ktorý dokáže odhaliť očné choroby u detí už od 6 mesiacov.

Ako prvé si svoj zrak zmerali deti z MŠ na Kollárovej ulici. Niekoľkosekundové bezdotykové meranie absolvovali všetky deti, ktorých rodičia s týmto užitočným, hoci nemedicínskym vyšetrením súhlasili. „Prístroj vyhodnotí výsledky a odporučí, či je potrebné realizovať odborné medicínske vyšetrenia,“ uvádza sa v tlačovej správe ÚNSS. Plusoptix dokáže s vysokou mierou spoľahlivosti objaviť existujúce alebo začínajúce vývinové poruchy zraku, u ktorých iba včasné odhalenie umožní efektívnu liečbu.

„Vyšetrenie pomôže predchádzať poruchám, ktoré sú aj pre rodičov často neviditeľné,“ vysvetil B. Mamojka, predseda ÚNSS. Výsledky meraní sú akceptované  oftalmológmi a slúžia ako základný diagnostický materiál pre ďalšie vyšetrenia. Projekt Včasná diagnostika zrakových porúch v materských školách sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty, a. s.

Kedy a kde sa budú vyšetrenia konať:
5. 12. – od 12.00 h, MŠ Kollárova,  Malacky
6. 12. – od 12.00 h, MŠ Rakárenská, Malacky
14. 12. – od 8.00 h, MŠ Štúrova, Malacky
19. 12. – od 12.00 h, MŠ Bernolákova, Malacky

-ts/tabu- Foto: -tabu-

 

 

Ďalšie
Spoločnosť
30. 5. 2023
Spomíname na profesora Antona Gútha

So zármutkom sme prijali správu, že 14. mája tohto roka nás opustil hrdý Záhorák, lekár Anton…

Zobraziť celý článok
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok