5. 8. 2009
Škody po víchrici

Hoci od ničivého orkánu, ktorý sa prehnal Záhorím, uplynuli už takmer dva týždne, jeho následky a škody na majetku sú ešte stále v procese riešenia. Okrem toho, že spôsobil škody na súkromnom majetku občanov, neubránil sa ani majetok mesta. Najhoršia situácia je v Zámockom parku, ktorý bude ešte niekoľko týždňov pre verejnosť uzavretý, pričom poškodené stromy majú nevyčísliteľnú spoločenskú hodnotu.

Zničených stromov je tak veľa, že sa len ťažko dajú porátať. „Popadané a zničené dreviny nemáme spočítané z hľadiska ich množstva ani prístupu k nim,“ informoval František Klíma, vedúci oddelenia životného prostredia mestského úradu. Podľa Daniela Slašťana, technika biomasy spoločnosti Termming, a. s., sa množstvo drevnej hmoty bude dať určiť po jej spracovaní.

Spadnutá zeleň poškodila aj chodníky; škoda na múre, ktorý park lemuje, je predbežne vyčíslená na 17-tisíc eur (512 142 Sk). Približne 3-tisíc eur (90 378 Sk) bude stáť oprava poškodenej strechy na športovej hale Malina. Búrka spôsobila aj zatekanie do budov materských škôl, ktoré vzniklo ako následok drobných poškodení striech. „Malá časť strechy je poškodená aj na budove mestského úradu.

Sumár škôd nie je konečný, presné čísla budú známe až po vystavení faktúr od dodávateľov, ktorí budú jednotlivé škody odstraňovať,“ vyjadril sa vedúci ekonomického oddelenia mestského úradu Ladislav Adamovič. „Škody by mohli byť odstránené v priebehu augusta. Náklady spojené s ich odstránením si budeme uplatňovať v rámci poistných udalostí,“ dodal.

-sisa/raj-

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok