29. 11. 2019
Silvia Fajtáková znova postúpila na majstrovstvá Slovenska v šachu

V piatok 22. novembra sa v peknom prostredí konferenčného centra hotela Bratislava konali majstrovstvá Bratislavského kraja žiakov a žiačok základných škôl v zrýchlenom šachu. Za šachovnice sa posadilo 127 detí, ktoré skončili na prvých troch miestach v jednotlivých okresných kolách. Medzi žiačkami si víťazstvom v okresnom kole účasť vybojovala Silvia Fajtáková zo ZŠ Štúrova.

Do postupového turnaja bola Silvia na základe dosiahnutých výsledkov nasadená na 4. mieste. Samotný turnaj sa hral na sedem kôl tempom 2×10 minút + päť sekúnd na každý ťah. V konkurencii 25 hráčok Silvia vyhrala prvé dve kolá, v treťom prehrala s nasadenou jednotkou a neskoršou celkovou víťazkou turnaja. Za ďalšie tri výhry a jednu remízu získala celkovo 5,5 bodu zo 7 možných. Vďaka tomu obsadila krásne 3. miesto, pričom o poradí na striebornej a bronzovej priečke pri rovnosti bodov rozhodol  najmenší možný rozdiel 0,5 pomocného bodu v neprospech Silvie. Zároveň si vybojovala postup na majstrovstvá Slovenskej republiky , ktoré sa uskutočnia 5. decembra v Topoľčanoch. Silvii patrí pochvala za predvedený výkon a vzornú reprezentáciu školy. Budeme jej držať palce!

Text a foto: P. Ondruš

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…