V rámci divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku otvorili v Galérii MCK v Malackách výstavu s názvom Shakespearove prechádzky v snoch.
Výstava venuje pozornosť javiskovej interpretácii Shakespearových romancí v slovenských profesionálnych divadlách. Pozostáva z fotografií, ale aj scénických a kostýmových návrhov, výtvarných plagátov k inscenáciám a zvukových efektov. Návštevníci si môžu pozrieť stvárnenie Shakespearových postáv, ktorými autor prepojil prirodzené s nadprirodzeným, reálne s ireálnym, svet ľudí so svetom snov. Expozíciu pripravila Viera Burešová z Divadelného ústavu.
Výstava je otvorená denne do 11. októbra, počas pracovných dní v čase od 9.00 do 17.00 h, cez víkendy od 14.00 do 17.00 h.
Text: -mck-, foto: M. Macejka
Kuchyňa na Dérerke stále dýcha novotou
Končiaci sa školský rok znamená, že Základná škola Dr. J. Dérera má za pomaly sebou prvý rok…
Mestský úrad bude v pondelok 22. júna zatvorený
Mestský úrad Malacky oznamuje verejnosti, že v pondelok 22. júna 2026 bude mestský úrad zatvorený.…