7. 7. 2015
Sezóna na kúpalisku sa rozbieha

Po silnom otváracom víkende na malackom kúpalisku (13. – 14. 6.) sa ochladilo. Po niekoľkých dňoch však prišla zmena a sezóna sa rozbehla naplno. Aj uplynulý víkend (4. – 5. júla) vyhľadali Malačania kvôli osvieženu práve domáce kúpalisko.

Riaditeľ príspevkovej organizácie mesta AD HOC Malacky Dušan Rusňák, ktorá spravuje aj kúpalisko, si trúfa prekonať návštevnosť minulej sezóny (6547). Jeho cieľom je 15 – 20 tisícová návštevnosť. Okrem klasickej ponuky kúpalisko zavádza aj novinky.

Vo vybraných dňoch a hodinách hrá na kúpalisku DJ.  Cez silné víkendy sa dokonca striedajú viacerí a hrajú rôzne štýly, tak, aby si každý prišiel na svoje. „Pripravujeme aj živé vystúpenie dídžeja spolu so saxofonistom,“ prezradil D. Rusňák a zároveň dodal: „Zatiaľ sú ohlasy väčšinou pozitívne, oceňujú to najmä mladšie ročníky, ale snažíme sa rešpektovať požiadavky všetkých vekových kategórií.“

Na kúpalisku funguje už aj bezplatné WIFI pripojenie na internet. Spoločnosť SWAN, ktorá ho zabezpečuje, sa podieľa aj na programe pre návštevníkov. Už počas najbližšieho víkendu (11. – 12. júla) plánuje vyslať tím animátorov so zábavným programom pre deti. V spolupráci s akvabelami (Synchronizované plávanie Malacky) by malo postupne odštartovať aj cvičenie v bazéne „Aquaballet“, ktoré sa bude konať každú sobotu od 10.30 h.

Na malacké kúpalisko tento rok zatiaľ zavítalo 3673 návštevníkov, z nich počas prvého júlového víkendu 1530.

Text: N. Jánošová, foto: M. Strapák

 

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok