20. 9. 2012
SCK: Presadnime na bicykle
SCK Záhorák sa tento rok zapája do Európskeho týždňa mobility a zároveň slávnostného otvorenia cyklomosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Schloss Hofu v sobotu 22. septembra. „Každý z nás by chcel žiť v meste, kde je čisté ovzdušie, minimum hluku, kde nie sú dopravné zápchy a všade sa dá pohodlne a rýchlo dostať. V meste, na ktoré by mohli byť občania hrdí, že prispieva k zlepšeniu kvality ich života,“ povedal predseda SCK Záhorák M. Bulla.

Upriamiť pozornosť občanov na alternatívne možnosti prepravy je aj cieľom kampane na podporu cyklistickej dopravy v meste Malacky, ktorá odštartuje v sobotu 22. 9. manifestačnou cyklojazdou ulicami mesta a je zároveň aj pozvánkou na slávnostné otvorenie cyklomosta v Devínskej Novej Vsi. Cyklojazda odštartuje spred synagógy o 8.00 h v Malackách v smere od Záhoráckej ulice cez Cestu mládeže a Vinohrádok.

Pokračovať bude do Plaveckého Štvrtka (asi 5 km), kde je plánované občerstvenie. Potom  pelotón, do ktorého sa môže pripojiť každý z vás, vyrazí do obcí Láb, Zohor, Devínske Jazero a Devínska Nová Ves (asi 25 km). Otváranie cyklomosta spojené s piknikom pre cyklistov za účasti predstaviteľov BSK a rakúskych partnerov je naplánované na 11.00 h a bude sprevádzané kultúrnym programom. Vstup do zámku Schloss Hof bude v tento deň bezplatný.

-sck/red-
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok