20. 9. 2012
SCK: Presadnime na bicykle
SCK Záhorák sa tento rok zapája do Európskeho týždňa mobility a zároveň slávnostného otvorenia cyklomosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Schloss Hofu v sobotu 22. septembra. „Každý z nás by chcel žiť v meste, kde je čisté ovzdušie, minimum hluku, kde nie sú dopravné zápchy a všade sa dá pohodlne a rýchlo dostať. V meste, na ktoré by mohli byť občania hrdí, že prispieva k zlepšeniu kvality ich života,“ povedal predseda SCK Záhorák M. Bulla.

Upriamiť pozornosť občanov na alternatívne možnosti prepravy je aj cieľom kampane na podporu cyklistickej dopravy v meste Malacky, ktorá odštartuje v sobotu 22. 9. manifestačnou cyklojazdou ulicami mesta a je zároveň aj pozvánkou na slávnostné otvorenie cyklomosta v Devínskej Novej Vsi. Cyklojazda odštartuje spred synagógy o 8.00 h v Malackách v smere od Záhoráckej ulice cez Cestu mládeže a Vinohrádok.

Pokračovať bude do Plaveckého Štvrtka (asi 5 km), kde je plánované občerstvenie. Potom  pelotón, do ktorého sa môže pripojiť každý z vás, vyrazí do obcí Láb, Zohor, Devínske Jazero a Devínska Nová Ves (asi 25 km). Otváranie cyklomosta spojené s piknikom pre cyklistov za účasti predstaviteľov BSK a rakúskych partnerov je naplánované na 11.00 h a bude sprevádzané kultúrnym programom. Vstup do zámku Schloss Hof bude v tento deň bezplatný.

-sck/red-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok