20. 9. 2012
SCK: Presadnime na bicykle
SCK Záhorák sa tento rok zapája do Európskeho týždňa mobility a zároveň slávnostného otvorenia cyklomosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Schloss Hofu v sobotu 22. septembra. „Každý z nás by chcel žiť v meste, kde je čisté ovzdušie, minimum hluku, kde nie sú dopravné zápchy a všade sa dá pohodlne a rýchlo dostať. V meste, na ktoré by mohli byť občania hrdí, že prispieva k zlepšeniu kvality ich života,“ povedal predseda SCK Záhorák M. Bulla.

Upriamiť pozornosť občanov na alternatívne možnosti prepravy je aj cieľom kampane na podporu cyklistickej dopravy v meste Malacky, ktorá odštartuje v sobotu 22. 9. manifestačnou cyklojazdou ulicami mesta a je zároveň aj pozvánkou na slávnostné otvorenie cyklomosta v Devínskej Novej Vsi. Cyklojazda odštartuje spred synagógy o 8.00 h v Malackách v smere od Záhoráckej ulice cez Cestu mládeže a Vinohrádok.

Pokračovať bude do Plaveckého Štvrtka (asi 5 km), kde je plánované občerstvenie. Potom  pelotón, do ktorého sa môže pripojiť každý z vás, vyrazí do obcí Láb, Zohor, Devínske Jazero a Devínska Nová Ves (asi 25 km). Otváranie cyklomosta spojené s piknikom pre cyklistov za účasti predstaviteľov BSK a rakúskych partnerov je naplánované na 11.00 h a bude sprevádzané kultúrnym programom. Vstup do zámku Schloss Hof bude v tento deň bezplatný.

-sck/red-
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok