25. 10. 2013
ŠARKANIÁDA bola aj tento rok skvelá!

V uplynulé nedeľné slnečné popoludnie pristálo na lúke pri mlyne v Malackách mnoho drakov. Pýtate sa prečo? To je znamenie, že ste tam neboli. Centrum voľného času totiž pripravilo pre všetkých nadšencov súťaž v púšťaní a vo výrobe šarkanov všetkých druhov. Počasie bolo síce krásne, no vetrík niekde zaspal. A keďže šarkan bez vetra je ako kakao bez granka, deti si iste v duchu pospevovali pieseň Fúkaj, fúkaj vetríček… Pretože on sa naozaj zobudil. Vetrík prišiel v pravú chvíľu a šarkany začali lietať zdola nahor, zhora nadol a aj všade inde. Ten najvyšší za to dostal cenu „Najlepší pilot“. A že atmosféra bola naozaj dračia, svedčia všakovaké šarkanie výtvory, ktoré si deti priniesli, alebo na mieste samé vyrob

ili. Občerstvenie Perníkoví draci celú atmosféru štýlovo doladilo. 63 súťažiacich detí malo silnú podporu vo svojich fankluboch zložených z rodičov, súrodencov aj kamarátov. Všetky deti, ktoré sa zúčastnili, si domov odniesli aj malú spomienku – pexeso a diplom za účasť. Draci a dračice, ktoré sa umiestnili na popredných miestach, dostali od nás aj odmeny. A že my ich radi odmeníme, to viete. Veď to predsa každý spozná, že tie najšikovnejšie deti chodia  do Cvečka, aby sa tam poriadne zabavili a vyšantili. A my si to veľmi vážime.
    

Slnečné popoludnie zakončili deti ozajstnou „šarkanskou prácou“  – spoločne totiž vyfarbovali a vyzdobovali draka Cvečiaka, ktorý rovnako ako aj nedeľné počasie hral všetkými jesennými farbami. Lietať už síce nemohol, lebo  mal ťažké a staré kosti, ale urobil tú správnu bodku za pekne prežitým jesenným dňom. Celé podujatie sprevádzal skúsený a nám už dobre známy moderátor Vratko Studenič, ktorý svojim šarmom a skvelou zábavou dostal do varu aj všetkých naokolo. Veľké poďakovanie patrí aj zvukárovi, pánovi Glembusovi, bez ktorého by ste nás tak naširoko – naďaleko ani nepočuli.
    

Prežili sme naozaj príjemný a teplý deň, a tých, ktorí ho s nami nemali čas stráviť, čakáme zase o rok.

-cvč-

Ďalšie
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok