18. 1. 2024
Sára Bilkovičová v novej sezóne

Malacká cyklistka Sára Bilkovičová sa v sezóne 2024 pozrie aj na zahraničné preteky. Jej tím Pierre Baguette postúpil vyššie a stal sa kontinentálnym tímom. Pretekať za kontinentálny tím má svoje výhody, okrem vyššej prestíže samozrejme účasť na náročnejších podujatiach.

            „Skĺbiť predošlú sezónu so školou bolo náročné. Očakávam, že tento rok bude pokojnejší a budem sa môcť naplno zamerať na tréningový proces. Teším sa, že zmenou na kontinentálny tím na mňa čakajú nové výzvy a zaujímavé preteky,“ povedala Sára.

            Preteky však naša cyklistka zatiaľ neplánuje. Dôvody sú dva: blížiaca sa maturita a prijímacie skúšky na vysokú školu. Preto sa nezúčastňuje na sústredeniach, ktoré v tomto čase cyklisti v rámci prípravy na novú sezónu obvykle absolvujú v teplejších častiach kontinentu.

            Sára však nie je celé dni zaborená iba do učebníc. V rámci prijímačiek ju totiž čakajú aj fyzické testy, a tak o strate kondície nie je reč. Čas preto trávi aj tréningom: „Plávanie, behanie a bicykel, keď je možnosť vonku, ale najmä som na trenažéri doma v garáži.“

            Sáre držíme palce na maturite aj na prijímačky, nech sa môže opäť venovať naplno cyklistike.

-jh-

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok