11. 7. 2023
Šampionát v cyklistike aj s malackou účasťou

Nedávne spoločné majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike v Tlmačoch boli aj s malackou účasťou. Na pretekoch sa zúčastnila juniorka Sára Bilkovičová. Štartovala v 11-kilometrovej časovke i v 97-kilometrových spoločných hlavných pretekoch žien a junioriek.

V časovke skončila na peknom 7. mieste so stratou 55 sekúnd na víťazku. V hlavných pretekoch obsadila 8. miesto medzi juniorkami so stratou vyše 8 minút, keď neudržala tempo pražskej Dukly, ktorá vo veľkej prevahe kontrolovala takmer celé preteky. „Majstrovstvá SR hodnotím pozitívne aj napriek tomu, že som nedosiahla očakávané výsledky. Čo už… Konkurencia bola veľmi silná. Na štarte bolo 60 pretekárok a na trati som si viackrát siahla na dno svojich síl. Vývoj pelotónu bol veľmi dynamický, keďže viaceré pretekárky sa snažili o únik. Každopádne som rada, že som si mohla zmerať sily s pretekárkami z Českej republiky. Výsledky ma motivujú makať na sebe ešte viac,“ povedala Sára po pretekoch. Majstrovstvá Slovenska sú pre ňu vrcholom sezóny. V nasledujúcich mesiacoch sa chystá skôr na menšie lokálne podujatia, napríklad na časovku jednotlivcov v Lábe.

Text: J. Hargaš, foto: FB S. Bilkovičovej

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…