18. 12. 2020
S knihou to zvládneme
V Knižnici Mestského centra kultúry Malacky sme opäť nakupovali. Čo iné ako nové knihy pre našich čitateľov. V rámci projektu S KNIHOU TO ZVLÁDNEME, ktorý podporil Fond na podporu umenia, sme získali 9 000 €. Zatiaľ sme zakúpili knihy za polovicu tejto sumy. Novinky sprístupňujeme čitateľom postupne v niekoľkých etapách a prehľad titulov vždy aktualizujeme na našej webovej stránke v sekcii O nás – Nové knihy.
Do oddelenia pre dospelých pribudli predovšetkým detektívky, historicko-romantické romány, novinky od súčasných slovenských spisovateliek, obľúbené príbehy z 2. svetovej vojny, náučná literatúra z oblasti výchovy a psychológie, medziľudských vzťahov, výtvarného umenia, ale aj životopisy a regionálna literatúra o zaujímavostiach a osobnostiach z regiónu Záhorie.
V oddelení detskej a mládežníckej literatúry sú nové ďalšie diely obľúbených sérií a autorov, pútavo ilustrované knižnky pre najmenších, rozprávky a povesti, dobrodružné a napínavé príbehy, náučné knižky z rôznych oblastí (príroda, tradičné zvyky, remeslá, slušné správanie).
V súčasnom období, keď mnohých predajcov postihli dôsledky obmedzení, sa snažíme nákupom kníh nielen ponúknuť pestrý výber literatúry pre čitateľov, ale aj podporiť viacero vydavateľstiev a kníhkupectiev, a to aj lokálnych. V rámci projektu S KNIHOU TO ZVLÁDNEME budeme nakupovať aj v nasledujúcom roku 2021, a to už od januára, takže stále sa máte na čo tešiť. Budeme radi, ak nám dáte svoje tipy na knižky, ktoré by nemali chýbať v našej knižnici. 
Tešíme sa na Vašu návštevu v Knižnici MCK – Malacky na Záhoráckej ulici. 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text a foto: MCK 
 

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok