17. 12. 2020
Rozlúčka po 40 rokoch
Posledný novembrový deň bol zároveň posledným pracovným dňom nášho dlhoročného pracovníka Jána Čermáka pred odchodom do zaslúženého dôchodku 
          Janko sa vyučil za automechanika v spoločnosti Tatra n. p. Regena v Bratislave a v roku 1980 začal pracovať v Technických službách Mestského národného výboru v Malackách ako vodič – opravár. Spoločnosť sa v roku 2002 pretransformovala na TEKOS spol. s r. o. 
          Každý deň s nenápadným úsmevom nasadol do svojej LIAZ-ky, neskôr MAN-a a spolu so závozníkmi odvážali komunálny odpad z mesta Malaciek. Náročná a záslužná práca. Všetci veľmi dobre vieme, aké problémy nastávajú, už len keď sa z technických príčin odvoz omešká. Tejto práci bol pán Čermák verný 40 rokov a 3 mesiace – to všetko s minimom absencií z dôvodu choroby, s autom v perfektnom stave a čistote. 
           Niekto sa možno bude čudovať a pýtať sa, prečo píšeme o  obyčajnom, nenápadnom a skromnom človeku. Odpoveďou je, že nie je obyčajný. Odpracovať 40 rokov v jednej spoločnosti – to sa dnes hneď tak nevidí, je to veľká vzácnosť. Okrem toho sa pán Čermák v roku 1987 stal držiteľom Zlatej Jánskeho plakety za 40-násobné bezplatné darovanie krvi. Okrem toho, niekoľko rokov robil popri svojej práci aj premietača v našom kine Záhoran.
V pondelok 30. novembra 2020 sme sa s naším kolegom rozlúčili slávnostne vyzdobeným smetiarskymi autami, trúbením a čestným okruhom na stúpačke jeho „Maníka“. Za jeho dlhoročnú prácu mu v mene všetkých kolegov poďakoval konateľ spoločnosti Peter Bartošek. Okrem želania pevného zdravia a príjemných dôchodcovských dní mu na pamiatku odovzdal hodinky. 
Kiežby ľudí ako Ján Čermák bolo v našej spoločnosti a krajine čo najviac.

Za všetky pracovné roky ďakujú kolegovia z Tekosu. 
Foto: S. Osuský

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok