28. 10. 2024
Rozbehla sa stolnotenisová sezóna

Nový ročník stolnotenisovej sezóny sa už naplno rozbehol. Malacky majú svoje zástupkyne v ženskej extralige, ktorá má opäť osem tímov. V ich zložení nastali dve zmeny: namiesto KST Drive Trenčianske Jastrabie a SK Vydrany (bronzový medailista) prišli z 1. ligy STK Keraming Trenčín a STO Valaliky. Majstrovský titul obhajuje STK Devínska Nová Ves.

Ženská extraliga nemá jednoznačného favorita, preto sa očakáva vyrovnaný boj o postup do finálovej štvorky.

Extraliga žien

Premiéru v najvyššej súťaži za Malacky proti Devínskej Novej Vsi zažila Katarína Ondrovičová, ktorá nahradila chorú Andreu Biskupičovú. S obhajkyňami titulu prehrali naše hráčky 1:6. Najbližšie sa predstavia v sobotu 26. októbra na východe, kde ich čakajú Valaliky a Belá nad Cirochou.

Záhorácka žiacka liga

V 2. a 3. kole Záhoráckej žiackej ligy sme hrali doma. Oba malacké tímy boli úspešné a vďaka suverénnym výhram nestratili ani bod. V 2. kole áčko vyhralo nad Skalicou 8:2 a nad Senicou 9:1, béčko zdolalo Senicu 6:4 a Skalicu 7:3. V 3. kole k nám pricestoval A a B tím z Moravského Svätého Jána. Naše áčko vyhralo nad ŠK Jáňan A 9:1 a nad tímom B10:0, béčko vyhralo 10:0 a 8:2.

F. Klíma strieborný

Na 1. Bodovacom turnaji mládeže BA/TT najmladšieho a staršieho žiactva v Trnave obsadil František Klíma v kategórii najmladších žiakov vynikajúce 2. miesto. Pekné výsledky uhrali aj ostatní. Michaela Ondrovičová medzi najmladšími žiačkami skončila na 5. – 8. mieste a staršia žiačka Sára Klímová obsadila 9. – 16. miesto. Medzi staršími žiakmi sme mali 4 hráčov: Richard Dorocák (9. – 16.), Norbert Zeman (17. – 30.), Róbert Žáček (31. – 45.), Timotej Diviak (31. – 45.).

R. Dorocák s pekným výsledkom

Richard Dorocák sa zúčastnil na 1. Slovenskom pohári mládeže staršieho žiactva v Nitre. Postúpil zo skupiny do vyraďovacej časti, kde ho zastavil neskorší semfinalista. Obsadil tak pekné 33. – 64. miesto z celkového počtu 122 súťažiacich.

Text a foto: MSK Malacky

Voľný čas
Najmenší hádzanári na turnaji

Naši najmenší hráči sa zúčastnili na turnaji Tatran Liga vStupave. Pod vedením nových trénerov…

Vynikajúca otočka v druhom polčase. Záhoráci po pohári zdolali Topoľčany aj v…

Hádzanárov HC Záhoráci už v piatok čakal ďalší súboj v Niké Handball extralige, na domácej…