1. 7. 2013
Rómovia sa kúpu ako ostatní – za vstupné
Riaditeľ príspevkovej organizácie AD HOC V. Mihočko poprel fámy o tom, že Rómovia, ktorí v prvom týždni po otvorení hojne navštevovali kúpalisko v Malackách, môžu využívať jeho areál zadarmo. Medzi ľuďmi sa totiž šíri fáma, že dostali výnimku priamo od primátora. „Toto počujem po prvý raz. S ničím podobným by som nesúhlasil, no najmä nie som oprávnený poskytovať takéto výnimky,“ povedal nám k veci primátor mesta J. Ondrejka.

Uviedol však, že pred niekoľkými rokmi jedna z poisťovní poskytovala na tento účel finančný príspevok a vtedy to Rómovia hojne využívali. Nevie však nič o tom, že by niečo podobné bolo v platnosti aj tento rok. Nie je však nijaký dôvod namietať voči prítomnosti kohokoľvek na kúpalisku, ak sa slušne správa a nepácha výtržnosti. A to sa tento rok stalo len raz. „Vtedy sme s pomocou MsP museli vykázať z areálu skupinku ľudí, keď skákali do bazénov v šatách,“ povedal V. Mihočko.

Dozvedeli sme sa, že kúpalisko navštevujú hliadky MsP, ale aj jej príslušníci v civile, a tak v kritických prípadoch nie je polícia ďaleko. Podľa slov riaditeľa AD HOC kúpalisko sa nepretržite stáva terčom útokov vandalizmu. „Už počas tohtoročnej krátkej sezóny sme plátali  nové diery v plote a takmer každý týždeň musíme opravovať príslušenstvo v šatniach pre imobilných návštevníkov, ktoré iní ničia a vytŕhajú im špeciálne sedadlá,“ upozorňuje V. Mihočko.

-tabu-   
Ďalšie
Šport
27. 9. 2023
Okolo ringu:  boxerský maratón

Pred pár dňami sa vDubnici nad Váhom konal 8-hodinový maratón II. Slovenskej ligy boxu (SLB). V…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
27. 9. 2023
Prerušenie dodávky pitnej vody na Martina Benku a Jána Hollého

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) oznamuje, že počas pondelka 9. októbra 2023 musí prerušiť…

Zobraziť celý článok