16. 3. 2015
Rómeo a Júlia žijú

V novej hre Divadla na hambálku ožili najväčší zaľúbenci všetkých čias. Trinásta inscenácia malackého ochotníckeho divadla má názov Rómeo a Júlia … po tridsiatich rokoch. Autorom hry je Ephraim Kishon, režisérske spracovanie má, ako inak, na svedomí Vlado Zetek.

Dve alternácie hercov Divadla na hambálku odohrali v dňoch 13. a 14. marca slávnostné premiéry, ktoré zožali úspech. Dvakrát bola sála Kultúrního domečku plná na prasknutie a dvakrát diváci v závere tlieskali v stoji. Nečudo, veď komediálny žáner malackým ochotníkom jednoducho svedčí.

V hre nenechal Wiliam Shakespeare zaľúbencov zomrieť, naopak doprial im dlhý (manželský) život, v ktorom zažívajú radosti i starosti. Stereotyp v manželstve a pubertálna dcéra Lukrécia spôsobujú dvojici nielen vrásky na čele, ale i neustále hádky. Problémy im pomáhajú riešiť postavy z pôvodnej Shakespearovej hry, ale aj samotný Shakespeare. Ako to celé dopadne? Túto hru si môžete prísť vychutnať už 21. a 28. marca. Vstupenky sa dajú kúpiť na stránke www.kinomalacky.sk alebo v pokladnici kina.

Text: N. Slobodová, foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok