21. 6. 2013
Relax, šport aj kultúra

Cez víkend sa má schladiť na príjemnejšie letné teploty a počasie bude teda ideálne na to, aby sme navštívili víkendové podujatia v našom meste či v okolí. Vyberať je naozaj z čoho, rušno bude najmä v Zámockom parku.

V sobotu o 13.45 h. sa vydáme na druhú prechádzku Zámockým parkom so sprievodcom. Počas prechádzky sa dozviete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, a tiež aké vzácne dreviny tu rastú. Dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa. Stretneme sa o 13.45 h pred Malackým kaštieľom. Viac info TU

Po prechádzke môžete zavítať do Malackého kaštieľa, kde pokračuje výstava umenia s názvom Zrodenie. Dvaja mladí umelci, bratia Róbert a Martin Hrubošovci zo Záhoria, chcú ukázať predovšetkým zanietenie v umení, maľbe a vo fotografii. Na výstave môžete vidieť napríklad aj zamrznutú hudbu zachytenú analógovým fotoaparátom. Viac o výstave TU.

Prachádzky Zámockým parkom Zrodenie - výstava

Keď už sa budete túlať okolo kaštieľa, môžete si premyslieť aj to, či v lete pomôžete s jeho rekonštrukciou. Mesto Malacky hľadá dobrovoľníkov, ktorí by počas letných mesiacov pracovali na rekonštrukcii priestorov, ktoré sa v budúcnosti stanú výstavnými či múzejnými. Pracovať sa bude pod odborným dohľadom v zmysle stavebného povolenia. Podmienkou účasti je len chuť a ochota pracovať. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na e-mailovej adrese: kastiel@malacky.sk. Presné časy a termíny vykonávania prác sa stanovia po nahlásení dobrovoľníkov s ohľadom na ich časové možnosti.

Hľadáme dobrovoľníkov

Ak máte náladu a chuť skôr na šport, tak vedzte, že tento víkend sa konajú tri veľké podujatia.

Česko–slovenská futbalová akadémia (ČSFA) usporiada v sobotu 22. júna v Zámockom parku futbalový turnaj prípraviek s názvom Baumit Cup 2013. Zúčastní sa ho 24 špičkových mužstiev Európy z Poľska, z Maďarska, z Rakúska, z Chorvátska, z Česka a Slovenska. Slávnostné otvorenie turnaja je na futbalovom štadióne o 9.00 h. Viac info TU a v PLAGÁTe

Hádzanársky oddiel TJ Strojár Malacky pozýva hádzanej na už tradičné spoločenské podujatie všetkých generácií. 15. ročník Turnaja generácií sa uskutoční v sobotu v Zámockom parku na hádzanárskom ihrisku. Podujatie je zárukou dobrej a priateľskej atmosféry. Okrem hádzanej je pripravený aj gurmánsky bufet, koncert skupiny Setback a atrakcie pre deti. Viac info TU.

Volejbalisti zase pozývajú na Beach Volley Open Malacky 2013. V sobotu a v nedeľu sa sa na letnom kúpalisku predstavia ženy, muži i zmiešané družstvá. Viac info v PLAGÁTe.

Medzinárodný futbalový turnaj Beachvolejbal

Ak sa vydáte mimo Malaciek, tak určite bude stáť za navštívenie Sviatok Pomoravia v Jabloňovom. Ide o 2-dňové podujatie plné zábavy. Na programe sú futbalové zápasy, koncerty, vystúpenia tanečných súborov (moderných aj ľudových), tanečná zábava, divadelné predstavenie i predstavenie školy japonského bojového umenia. Chýbať nebude ani ohňostroj.

Vo Vysokej pri Morave majú zase na tento víkend pripravené podujatie s názvom Letný slnovrat.  Začína sa v sobotu o 16.00 h. pri hrádzi rieka Morava. Na návštevníkov čaká sprievod obcou, vystúpenia tanečných a hudobných skupín, vatra, lampióny šťastia, svetielkujúca Morava. Chýbať samozrejme nebude občerstvenie a vyskúšať si môžete aj vodný zásah na terč hasičskou hadicou.

slnovrat sviatky pomoravia

Malacké kino ponúka tento víkend Muža z ocele, príbeh supermana a Tranz, šialený thriller. Viac info na webovej stránke kina http://www.kinomalacky.sk/ 

Kalendár podujatí pripravuje Turisticko-informačná kancelária Malacky

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok