21. 6. 2013
Relax, šport aj kultúra

Cez víkend sa má schladiť na príjemnejšie letné teploty a počasie bude teda ideálne na to, aby sme navštívili víkendové podujatia v našom meste či v okolí. Vyberať je naozaj z čoho, rušno bude najmä v Zámockom parku.

V sobotu o 13.45 h. sa vydáme na druhú prechádzku Zámockým parkom so sprievodcom. Počas prechádzky sa dozviete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, a tiež aké vzácne dreviny tu rastú. Dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa. Stretneme sa o 13.45 h pred Malackým kaštieľom. Viac info TU

Po prechádzke môžete zavítať do Malackého kaštieľa, kde pokračuje výstava umenia s názvom Zrodenie. Dvaja mladí umelci, bratia Róbert a Martin Hrubošovci zo Záhoria, chcú ukázať predovšetkým zanietenie v umení, maľbe a vo fotografii. Na výstave môžete vidieť napríklad aj zamrznutú hudbu zachytenú analógovým fotoaparátom. Viac o výstave TU.

Prachádzky Zámockým parkom Zrodenie - výstava

Keď už sa budete túlať okolo kaštieľa, môžete si premyslieť aj to, či v lete pomôžete s jeho rekonštrukciou. Mesto Malacky hľadá dobrovoľníkov, ktorí by počas letných mesiacov pracovali na rekonštrukcii priestorov, ktoré sa v budúcnosti stanú výstavnými či múzejnými. Pracovať sa bude pod odborným dohľadom v zmysle stavebného povolenia. Podmienkou účasti je len chuť a ochota pracovať. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na e-mailovej adrese: kastiel@malacky.sk. Presné časy a termíny vykonávania prác sa stanovia po nahlásení dobrovoľníkov s ohľadom na ich časové možnosti.

Hľadáme dobrovoľníkov

Ak máte náladu a chuť skôr na šport, tak vedzte, že tento víkend sa konajú tri veľké podujatia.

Česko–slovenská futbalová akadémia (ČSFA) usporiada v sobotu 22. júna v Zámockom parku futbalový turnaj prípraviek s názvom Baumit Cup 2013. Zúčastní sa ho 24 špičkových mužstiev Európy z Poľska, z Maďarska, z Rakúska, z Chorvátska, z Česka a Slovenska. Slávnostné otvorenie turnaja je na futbalovom štadióne o 9.00 h. Viac info TU a v PLAGÁTe

Hádzanársky oddiel TJ Strojár Malacky pozýva hádzanej na už tradičné spoločenské podujatie všetkých generácií. 15. ročník Turnaja generácií sa uskutoční v sobotu v Zámockom parku na hádzanárskom ihrisku. Podujatie je zárukou dobrej a priateľskej atmosféry. Okrem hádzanej je pripravený aj gurmánsky bufet, koncert skupiny Setback a atrakcie pre deti. Viac info TU.

Volejbalisti zase pozývajú na Beach Volley Open Malacky 2013. V sobotu a v nedeľu sa sa na letnom kúpalisku predstavia ženy, muži i zmiešané družstvá. Viac info v PLAGÁTe.

Medzinárodný futbalový turnaj Beachvolejbal

Ak sa vydáte mimo Malaciek, tak určite bude stáť za navštívenie Sviatok Pomoravia v Jabloňovom. Ide o 2-dňové podujatie plné zábavy. Na programe sú futbalové zápasy, koncerty, vystúpenia tanečných súborov (moderných aj ľudových), tanečná zábava, divadelné predstavenie i predstavenie školy japonského bojového umenia. Chýbať nebude ani ohňostroj.

Vo Vysokej pri Morave majú zase na tento víkend pripravené podujatie s názvom Letný slnovrat.  Začína sa v sobotu o 16.00 h. pri hrádzi rieka Morava. Na návštevníkov čaká sprievod obcou, vystúpenia tanečných a hudobných skupín, vatra, lampióny šťastia, svetielkujúca Morava. Chýbať samozrejme nebude občerstvenie a vyskúšať si môžete aj vodný zásah na terč hasičskou hadicou.

slnovrat sviatky pomoravia

Malacké kino ponúka tento víkend Muža z ocele, príbeh supermana a Tranz, šialený thriller. Viac info na webovej stránke kina http://www.kinomalacky.sk/ 

Kalendár podujatí pripravuje Turisticko-informačná kancelária Malacky

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok