19. 7. 2013
Rekreačná oblasť Rudava Malé Leváre – aká je jej budúcnosť?

Rekreačnú oblasť Rudava si mnohí z nás obľúbili už pred rokmi. Svoj zlatý vek zažívala v čase, keď športovo-hudobný festival Summerbeach Rudava priťahoval nekončiace davy návštevníkov. Ak si však myslíte, že nič zaujímavé by ste tu v tomto období už nenašli, mýlite sa. Tento rok dobudovali na pláži kurty plážového volejbalu, na ktorých sa v auguste uskutočnia Majstrovstvá Záhoria v plážovom volejbale a Open volley Morava 2013. Zriaďovateľ má však ešte smelšie plány.

Autokemp v tejto rekreačnej oblasti aktuálne funguje pre stany a karavany. „Pracujeme však na tom, aby sa už budúci rok návštevníci mohli ubytovať v nových chatkách,“ uviedol Patrik Wolf, manažér autokempu. Jedným dychom však dodáva, že tiež pracujú na skultúrňovaní areálu autokempu a samozrejme aj celého objektu.
Rekreačná oblasť Rudava má vďaka svojej polohe nesporne veľký potenciál a široké využitie. To si zriaďovateľ samozrejme uvedomuje a hľadá rôzne alternatívy. „Plánujeme osloviť cvičiteľky zumby, jogy či pilatesu, ktorým vieme poskytnúť areál zadarmo pre výučbu,“ prezentuje jeden z nápadov P. Wolf. V centre areálu by taktiež radi vytvorili trhovisko, kde by súkromný podnikatelia mohli predávať čerstvé ovocie a zeleninu.

„Hľadáme tiež súkromných prevádzkovateľov vodných a plážových atrakcií – nafukovacie lezecké steny, nafukovacie hrady a podobne,“ prezrádza ďalej P. Wolf. Radi by tiež zohnali prevádzkovateľa paintbolu či letného kina a obnovili fungovanie plážového futbalového ihriska, ktoré sa využívalo počas niekoľkých ročníkov Summerbeach Rudava.

„Sme otvorení návrhom verejnosti, ktoré  nám môžu volať na telefónne číslo 0949 150 900,“ vyzýva P. Wolf. Tieto vízie sú síce zaujímavé, no ich realizácia sa nezaobíde bez finančnej injekcie sponzorov. Rekreačná oblasť im na oplátku vie ponúknuť priestor pre celoročnú reklamu v centre oblasti.

Plány majú teda na Rudave smelé, no v nedávnej minulosti stihli už i niektoré vízie naplniť. V autokempe sú vybudované nové sociálne zariadenia, nová recepcia, altánok vhodný na grilovanie či detské ihrisko. A čo si Patrik Wolf myslí o budúcnosti tejto rekreačnej oblasti? „Myslím si, že má do budúcnosti veľký potenciál a my veríme, že sa aj naplní, usilovne na tom pracujeme. Určite je sa na čo tešiť,“ uzavrel manažér autokempu.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok