12. 3. 2021
Rebecca Slezáková a Matúš Klas na halových majstrovstvách Slovenska juniorov
Napriek aktuálne platným obmedzeniam v súvislosti s pandémiou koronavírusu sa v bratislavskej hale Elán podarilo zorganizovať halové majstrovstvá Slovenska v atletike junioriek a juniorov. Išlo o jedno zo štyroch podujatí, ktoré sa v tejto skrátenej atletickej sezóne „pod strechou“, s povolením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, mohlo na Slovensku uskutočniť. 
Počty súťažiacich v jednotlivých disciplínach boli vzhľadom na prísne protipandemické opatrenia limitované. Na základe výkonnosti a výberu technickým delegátom Slovenského atletického zväzu sa súťaže, s podmienkou negatívneho výsledku testu na Covid-19 nie staršieho ako 12 hodín, mohla zúčastniť iba najužšia slovenská „špička“. Do výberu pretekárov sa zmestili aj talentovaní členovia AC Malacky, v minulej sezóne úspešní žiaci, aktuálne už v dorasteneckom veku, Rebecca Slezáková a Matúš Klas.
Pre oboch to bola prvá skúsenosť vo vekovej kategórii juniorov a premiéru zažili aj na prekážkach, ktoré boli vyššie a medzery medzi nimi dlhšie ako poznali doteraz. Poslednú súťaž absolvovali v septembri 2020, ich príprava prebiehala individuálne v prírode, bez možnosti využívania interiérových a exteriérových športovísk, čo je veľmi dôležité najmä v prípade technických disciplín. No a nevyhol sa im ani koronavírus a s tým spojená povinná karanténa. Aj preto môžeme, so zreteľom na všetky okolnosti, ich účasť na halovom juniorskom šampionáte hodnotiť pozitívne.
Rebecca Slezáková úspešne zvládla finálový beh na 60 metrov prekážok, keď finišovala s časom 9,59 sekundy na 7. mieste. V behu na 400 metrov dosiahla o dve priečky lepší výsledok a časom 1:02,27 minút si utvorila svoj nový halový osobný rekord.
Matúš Klas výkonom 629 centimetrov výrazne prekonal svoje halové osobné maximum v skoku do diaľky a len tesne zaostal za stupňami víťazov. Vo finále na 60 metrov prekážok už to ale vyšlo, v čase 9,13 sekundy dobehol na treťom mieste a získal bronz.
Z dôvodu nepriaznivého vývoja pandemickej situácie boli zrušené halové majstrovstvá Slovenska v atletike dorastu, staršieho i mladšieho žiactva a atléti tak ďalší úspech v tejto halovej sezóne už nepridajú. Veríme, že sa im to podarí v tej letnej, keď by sme mohli mať vírus už pod kontrolou a v súťažiach by sa konečne mohli predstaviť všetky kategórie.
 
Z výsledkov: 
 
Juniori
60 m prek.
1. (Slávia Trenčín) – 8,24
…3. Matúš Klas (AC Malacky) – 9,13
 
Diaľka
1. Adam Hriň (MŠK Žiar nad Hronom) – 702
…4. Matúš Klas (AC Malacky) – 629
 
Juniorky
60 m prek.
1. Viktória Forster (ŠK ŠOG Nitra) – 8,81
…7. Rebecca Slezáková (AC Malacky) – 9,59
 
400 m
1. Andrea Švecová (ŠK ŠOG Nitra) – 58,22
…5. Rebecca Slezáková (AC Malacky) – 1:02,27

Text a foto: Petr Filip

Ďalšie
Práca
Oznamy
31. 3. 2023
Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice

Mesto Malacky hľadá záujemcu na zabezpečenie chodu Karanténnej stanice. Dohodnutá práca:…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
31. 3. 2023
Čistíme naše mesto

S príjemnejšími vonkajšími teplotami a jarným slniečkom sa začali brigády zamerané na čistenie…

Zobraziť celý článok