29. 6. 2009
Radosť detí v každom počasí

„Pooočaaasieee!“ kričali deti s klaunom Pepele v sobotu 27. 6. na kúpalisku, keď sa snažili odohnať ranné chmáry a privolať slnko. Prvý pohľad z okna ráno možno niektorých odradil, ale optimistické deti a ich rodičia, ktorí prišli na Deň detskej radosti, nakoniec odchádzali vysmiati a mnohí z nich aj vykúpaní. Na jedno z najväčších happeningových podujatí nášho mesta organizátori pripravili tip-top.

Okrem vopred zverejneného bohatého programu, ktorý uvádzal smiešny klaun Pepele vo svojich dlhých klaunovských topánkach, prišli na rad aj prekvapenia, napríklad návšteva sokoliara Janka z hradu Červený Kameň s krásnym orlom s menom Maiki. Verili by ste, že sokoliarstvu sa venovali Džingischán, Cyril a Metod či knieža Svätopluk? Deťom i dospelým sa dobre počúvalo so sladkosťami či balónikmi v rukách.

Po viacročných skúsenostiach už usporiadatelia vedia, čo deti teší a toho sa im ušlo dosýta – farebné stanovištia lukostreľby, triafania loptičkou do pestrých plechoviek či do papuľky dravej ryby. Objavili sa i politici – prvý výkop futbalovou loptou do minibrány urobila poslankyňa NR SR Katarína Tóthová. Medzi hrami, tancom a dobrou hudbou sa podával i guláš, varený v obrovskom kotle priamo na mieste.

Kto nazbieral odvahu, mohol si zaspievať v Malackej SuperStar. Po záverečnom vyhodnotení cien osobne deťom potriasla rukou ďalšia poslankyňa NR SR Oľga Nachtmannová. Regionálni politici asistovali v úlohách koordinátorov súťaží až do samého konca, kým záverečný koncert skupiny Paronýmia neukončila letná búrka. A vtedy sa už nebolo s kým lúčiť. Po veselom dni sa rozutekalo všetko, čo malo nohy.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty, a. s.

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok