29. 6. 2009
Radosť detí v každom počasí

„Pooočaaasieee!“ kričali deti s klaunom Pepele v sobotu 27. 6. na kúpalisku, keď sa snažili odohnať ranné chmáry a privolať slnko. Prvý pohľad z okna ráno možno niektorých odradil, ale optimistické deti a ich rodičia, ktorí prišli na Deň detskej radosti, nakoniec odchádzali vysmiati a mnohí z nich aj vykúpaní. Na jedno z najväčších happeningových podujatí nášho mesta organizátori pripravili tip-top.

Okrem vopred zverejneného bohatého programu, ktorý uvádzal smiešny klaun Pepele vo svojich dlhých klaunovských topánkach, prišli na rad aj prekvapenia, napríklad návšteva sokoliara Janka z hradu Červený Kameň s krásnym orlom s menom Maiki. Verili by ste, že sokoliarstvu sa venovali Džingischán, Cyril a Metod či knieža Svätopluk? Deťom i dospelým sa dobre počúvalo so sladkosťami či balónikmi v rukách.

Po viacročných skúsenostiach už usporiadatelia vedia, čo deti teší a toho sa im ušlo dosýta – farebné stanovištia lukostreľby, triafania loptičkou do pestrých plechoviek či do papuľky dravej ryby. Objavili sa i politici – prvý výkop futbalovou loptou do minibrány urobila poslankyňa NR SR Katarína Tóthová. Medzi hrami, tancom a dobrou hudbou sa podával i guláš, varený v obrovskom kotle priamo na mieste.

Kto nazbieral odvahu, mohol si zaspievať v Malackej SuperStar. Po záverečnom vyhodnotení cien osobne deťom potriasla rukou ďalšia poslankyňa NR SR Oľga Nachtmannová. Regionálni politici asistovali v úlohách koordinátorov súťaží až do samého konca, kým záverečný koncert skupiny Paronýmia neukončila letná búrka. A vtedy sa už nebolo s kým lúčiť. Po veselom dni sa rozutekalo všetko, čo malo nohy.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nafty, a. s.

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok