3. 10. 2008
Radošinci rozosmiali celé publikum

Úvodné predstavenie Divadelného festivalu na hambálku dýchalo tou pravou človečinou. Veď kto by nepoznal slová z Jánošíka od Stanislava Štepku: „Kde bolelo, tam bolelo…“. Sú určite známe aj nejednému Malačanovi. Presne tak ako s láskou pristupoval divadelný mág z Radošiny k obecenstvu, správali sa aj diváci. „Juj, keby len to javištiatko nebolo také malé,“ povzdychol si. „Hneď by sme sa tu usadili na budúci týždeň s nejakou hrou,“ povedal Stanislav Štepka.

Nadšenci Radošincov nemusia byť smutní, lebo divadelníci prisľúbili, že čoskoro prídu opäť. Počas včerajšieho večera nechýbali piesne o láske, ale aj prírodných úkazov. S. Štepka si zobral na mušku dokonca aj včelí život a priznal sa, kam na to chodí… Vraj do domácej krčmy. Nedá sa však zabudnúť ani na studnicu nápadov, ktorú mali v sebe už nežijúci členovia RND hudobník a spevák Janko Melkovič a krásavica dušou i telom pani Katka Kolníková. Práve na nich spomínal líder divadla ako na popredných divadelníkov, spod rúk ktorých vzišla nejedna humorná myšlienka. Štyridsiaty piaty rok teda oslávia Radošinskými Vianocami bez týchto dvoch spoluzakladateľov vo svojej rodnej Radošine. Ale v spomienke na nich.

Jana Horváthová
Foto: S. Osuský

Divadelný festival Zejdeme sa na hambálku končí až v nedeľu 5. októbra. Tak neváhajte a vyberte si z bohatej divadelnej ponuky po kliknutí na banner na úvodnej stránke webu.

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok