27. 5. 2022
Putovný pohár MDD v šachu získala Dérerka
     Po dvojročnej odmlke sa konajú v našom meste najrôznejšie súťaže pre mládežníkov. V utorok 24. mája spoločne zápolili milovníci šachu na populárnom turnaji o Putovný pohár MDD. Išlo už o 47. ročník a ujsť si ho nenechalo 31 mladých šachistov z malackých škôl a z Veľkých Levár. Podujatie pripravili ZŠ Dr. J. Dérera v spolupráci s Centrom voľného času, pod patronátom Komisie pre šport a mládež pri MsZ.

V súťaži jednotlivcov patrili prvé dve miesta súrodencom Černým. Víťaz Patrik reprezentoval ZŠ Štúrova a druhý Filip hájil farby Gymnázia. Tretie miesto obsadil Adam Vozár zo ZŠ Dr. J. Dérera. Najlepším dievčaťom bola taktiež reprezentantka Dérerky Sabina Kubincová. Medzi mladšími žiakmi si prvenstvo z turnaja odnášal Daniel Balgavý z Veľkých Levár.
    Hlavnou súťažou bol boj dvojčlenných družstiev o Putovný pohár MDD. Obhajcom z predchádzajúceho ročníka boli šachisti zo ZŠ Štúrova. Pohár však tentoraz vybojovali mládežníci zo ZŠ Dr. J. Dérera. Vyhrala dvojica Adam Vozár – Alex Filípek. Druhé miesto patrilo dvojici zo ZŠ Štúrova Patrik Černý – Timur Kuzma, ktorý bol i najmladším účastníkom turnaja. Má len 9 rokov. Tretia priečka patrila ďalšej dvojici z Dérerky v zložení Dominik Kršek a Adam Štovka.

Víťazom blahoželáme!

Text: -red-/A. Pašteka, foto: N. Jánošová

Ďalšie
Šport
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…