7. 6. 2019
Putovný pohár MDD v šachu má svojich majiteľov
V poslednom májovom týždni sa uskutočnil už 44. ročník šachového turnaja o Putovný pohár MDD v šachu. Organizátormi boli ZŠ Dr. Dérera, Centrum voľného času a Klub zdravotne postihnutých detí a mládeže v Malackách. Podujatie sa konalo pod patronátom Komisie pre šport a mládež MsZ Malacky.

Tohto ročníka sa zúčastnilo až 42 mladých šachistov z Malaciek, Závodu a Veľkých Levár, ktorí v rámci turnaja odohrali sedem kôl. Celkovým víťazom sa stala Silvia Fajtáková zo ZŠ Štúrova so ziskom 6,5 bodu pred Michalom Sobekom zo SŠ sv. Františka z Assisi so 6 bodmi a Norbertom Filípkom zo ZŠ Dr. Dérera so ziskom 5,5 bodu. Organizátori odmenili prvé tri dievčatá v turnaji, ktorými boli, okrem celkovej víťazky,  Adriana Vozárová zo ZŠ Dr. Dérera a Kristína Ratulovská zo ZŠ Veľké Leváre.

Vecné ceny si odnášali domov aj najlepší šachisti, žiaci I. stupňa. Prvé dve miesta patrili súrodencom Černým, Patrikovi a Filipovi zo ZŠ Štúrova a tretí bol Daniel Balgavý zo ZŠ Veľké Leváre. Najmladšou účastníčkou bola prváčka Paulína Michalovičová zo ZŠ Závod.

V hlavnej súťaži dvojčlenných družstiev si Putovný pohár MDD pre rok 2019 vybojovalo družstvo ZŠ Štúrova pred družstvom ZŠ Dr. Dérera a družstvom SŠ sv. Františka z Assisi.

Početná účasť potvrdila rastúci záujem detí o šach, čo organizátorov potešilo, pretože medzi nimi boli i takí, čo sa po prvý raz predstavili na náročnejšom šachovom turnaji.

Text: A. Pašteka
Ďalšie
Šport
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…