10. 3. 2014
Psy sa výbehu na Záhoráckej dočkajú

Psí výbeh s cvičiskom na Záhoráckej ulici sa čoskoro dočká svojej realizácie. Pripravovaný projekt na výzvu mestských médií verejnosť pripomienkovala od 10. 2. do 24. 2. „Z niektorých podnetov bolo cítiť isté obavy a nepochopenie, no každú pochybnosť sme vyargumentovali. Myslím, že ľudia úmysel pochopili a napokon prijali väčšinou kladne,“ povedala A. Ševerová, vedúca oddelenia územného rozvoja a životného prostredia MsÚ v Malackách.

K projektu vydala kladné stanovisko aj Komisia územného rozvoja a životného prostredia pri Mestskom zastupiteľstve v Malackách. „Je schválená lokalita aj finálne riešenie, ktoré však bolo treba mierne upraviť vzhľadom na finančné možnosti mesta,“ upozornila A. Ševerová. Pôvodný návrh počítal vo výbehu s betónovou dlažbou, ktorá sa však nahradí štrkovým chodníkom. „Projekt bol dopracovaný o „toaletu pre psov“, teda o špeciálne miesto určené na tento účel. Zeleň bude mierne zredukovaná a bude sa dosádzať postupne,“ povedala J. Ježková z MsÚ.

Ide o prvý takýto projekt zameraný na psičkárov. V meste je registrovaných 1519 držiteľov psov, doteraz mesto pre nich veľa neurobilo. Majitelia psov sa obracajú na mesto so žiadosťou o vybudovanie plôch pre voľný výbeh psov.

Uverejnili sme:
Psí výbeh s cvičiskom ľudia pripomienkujú

Psie cvičisko v centre mesta už čoskoro

Upravený návrh sadovníko-architektonického riešenia (1,49 MB)

T. Búbelová
 

 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok