27. 8. 2012
Prvý Poľovnícky deň v Malackách

Posledný augustový víkend bol na podujatia v Malackách naozaj bohatý. Fanúšikovia volejbalu si užili už 54. ročník Turnaja o pohár SNP, hneď vedľa na tenisových kurtoch si celý víkend merali sily mladé tenisové talenty z celého kraja a v nedeľu divadlo Jaja a hudobníci z IN VIVO a AC+  zavŕšili Malacké kultúrne leto 2012. Ale predovšetkým, v sobotu sa začala v Malackách nová tradícia, tradícia poľovníckych dní, ktoré sú už dlhé roky súčasťou podujatí mnohých miest na celom Slovensku.

Prvý poľovnícky deň v Malackách zorganizovali Slovenský poľovnícky zväz, Okresná organizácia Malacky a Obvodná poľovnícka komora Malacky. Poľovníci zo širokého okolia a ich priatelia sa zišli v Zámockom parku pred kaštieľom, ktorý zažíval poľovnícke akcie už v 19. storočí. Pálfiovci boli totiž vášniví poľovníci. Nie náhodou ich erbovým zvieraťom bol jeleň, ktorý dodnes stráži studňu na nádvorí kaštieľa.

Pálfiovský kaštieľ a park si tak aspoň na chvíľu zaspomínali na staré časy. V kaštieli boli vystavané trofeje všetkých zvierat, ktoré sa na Záhorí lovia a pred kaštieľom to žilo pravou poľovníckou zábavou. O náladu sa starali ako inak poľovnícki hudobníci – súbor z Okresného poľovníckeho spolku Šumperk, súbor Rozkvet zo Záhorskej Vsi, súbor Svätého Huberta z Banskej Štiavnice a Jozef Benkovič, autor originálnych poľovníckych signálov.

Sokoliari  zo združenia Kanát z Rimavskej Soboty predviedli jeden z najstarších spôsobov lovu a Michal Rečný z Plaveckého Podhradia zase vábenie zveri. Poľovníci sa od dávnych čias snažili čo najvernejšie napodobniť zvuky zveri a prilákať ju a pán Michal je v tom naozaj majstrom. K poľovníctvu neodmysliteľne patria aj poľovnícke psy a aj tie sa návštevníkom Poľovníckeho dňa v Malackách predstavili.

Nechýbala ani streľba z luku či na laserovej strelnici a samozrejme stánky s dobrotami. Pečená divina, guľáš či vyprážaný kapor. To sú len niektoré z nich. Nalievalo sa pivo, víno aj burčiak. A poriadna akcia samozrejme nemôže byť bez tomboly. V hre bol diviak aj automobil Toyota s plnou nádržou na celý víkend od hlavného sponzora podujatia. Prítomní sa zabávali až do polnoci a organizátori veria, že o rok sa v dobrej nálade stretnú znovu. 


– text: mija, foto: otano –


Viac fotografií nájdete na Facebooku

 

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok