18. 11. 2011
Prvý deň na zrekonštruovanej pošte

Zrekonštruované priestory Slovenskej pošty v Malackách na Zámockej ulici sa po prvý raz otvorili mestu v piatok 18. 11. ráno. Malačania na tento deň dlho čakali a predstavovali si ho inak. Informáciu sme dostali od osoby, ktorá 47 minút čakala na poslanie jedinej doporučenej zásielky. Ľudia zmenu čakali okamžite, a preto ich nahnevalo, že pred budovou stojí dlhý rad čakajúcich a vybavovanie sa oproti minulosti nezrýchlilo. Prečo je to tak sme sa krátko popoludní prišli spýtať vedúcej pošty Mariany Nečasovej.

„Tento dátum (18. a 19. v každom mesiaci) je pre nás vždy najzáťažovejší. Od skorého rána sme tu mali zástupy ľudí, ktorí si prišli vybrať sociálne dávky, navyše v novom si pracovníci aj klienti musia zvyknúť,“ hovorí M. Nečasová, ktorá si vypočula veľa nechutných nadávok a ťažká si na nevďak Malačanov. „Dnes nám dokonca dvakrát prestali fungovať počítače, čo však bol celoslovenský problém,“ hovorí znechutene vedúca.

„Som zvedavá, ako ľudia prijmú novinku – technickú prestávku denne od 12.00 do 12.30 h, určenú na striedanie pracovných zmien,“ obáva sa M. Nečasová a dodáva, že klientske hodiny v pondelok a v stredu sú od 7.30 do 19.00 hv utorok, štvrtok a piatok od 7.30 do 17.30 h. Podľa nej sa situácia „utrasie“, aj keď počet priehradiek zostal rovnaký ako pred rekonštrukciou.

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok