24. 11. 2015
Prvý bod pre malackých futsalistov

Úvod futsalového zápasu medzi družstvami 1. SFC Canaria Team Malacky a FC Spartak Trnava, ktorý sa hral v Malackách, vyšiel fantasticky domácim. V 1. minúte sa presadil náš mladý talent Jakub Mráz a strelil svoj prvý ligový gól vo futsale. V 4. minúte zápasu strieľal do poodkrytej brány Ondreja Klempu hosťujúci hráč s číslom 4 Filip Halán a vyrovnal na 1:1. Šance si mužstvá vytvárali počas celého prvého polčasu. Snaha domácich sa v 14. minúte pretavila na gól Jakuba Mráza,2:1 pre Malacky. O minútu neskôr Trnava vyrovnala zásluhou Filipa Novotu, 2:2.V tej istej minúte sa zo štandardnej situácie presadil bombou pod brvno Martin Reisel, pre ktorého to bol tiež prvý ligový gól vo futsale za Malacky, 3:2.

V 24. minúte druhého polčasu prišlo k vylúčeniu hosťujúceho hráča Filipa Halána kvôli nešportovému správaniu. Výhodu o jedného hráča v poli Malacky využili a počas presilovky sa presadil Pavol Matejov a zvýšil tak na 4:2 pre našich. Hostia päť minút pred koncom začali hrať powerplay, a to im prinieslo ovocie. V 36. minúte sa presadil Erik Takáč a znížil na rozdiel jedného gólu, 4:3. Trnava udrela po druhýkrát v 38. minúte zásluhou Dušana Dzíbelu, a tak upravili stav na 4:4. Trnava až do konca stretnutia hrala bez brankára, čo mohol potrestať Dominik Bartoš aj Pavol Matejov, ale obaja trafili iba bočnú sieť brány. Mužstvá sa teda rozišli s remízou 4:4. Pre Malacky to znamená prvý tohtosezónny bod.

A. Dvoran

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…