30. 4. 2013
Prvomájové Malacky už zajtra!

Prvý máj už klope na dvere a aj tento rok sú všetci Malačania i cezpoľní srdečne pozvaní na veľkolepé happeningové podujatie s názvom Prvomájové Malacky 2013, ktoré organizuje Mestské centrum kultúry v spolupráci s mestom Malacky.

V Zámockom parku pri Malackom kaštieli už rastie obrovská tribúna, ktorá poslúži ako hlavná scéna. Na pódiu sa tu vystrieda folklórny súbor Macejko, Moravanka Jána Slabáka, Andrea Zimnányiová s kapelou, IN VIVO či ABBA a Elán Revival. Zábavu tu vo večerných hodinách zavŕši populárny A. M.O. Band. Pred Malackým kaštieľom nájdete alternatívnu scénu, ktorá ponúkne vystúpenia zoskupení Karpatské Horké, Romanika či AC + a ďalších. Tribúna pri futbalovom ihrisku sa po dvojhodinovom dopoludňajšom vystúpení Tanečného štúdia Saltatrix zmení na Rockový stage. Tu sa predstavia kapely Pandora, Storm of Eternity či Achsar.

Od 10.00 h do 18.00 si budete môcť vychutnať prehliadku Malackého kaštieľa i výstavu známok, ktorá je aktuálne jeho súčasťou. Na zelených plochách v Zámockom parku zase vznikne detský svet v podobe maľovania na tvár, vozenia sa na koňoch a rôznych atraktívnych súťaží.

Nadšenci športu si prídu na svoje na antukovom ihrisku, kde sa uskutoční volejbalová exhibícia. Futbalové ihrisko ŠK Žolík (bývalé škvárové ihrisko) sa stane dejiskom troch zápasov Žolíka s bratislavskou Račou. Ani tento rok nebudú chýbať vstupy skupiny historického šermu Corvus Arma.

Kompletný program na všetkých scénach vrátane časov nájdete v najnovšom čísle Malackého hlasu (MH8/2013), ale dostanete sa k nemu aj kliknutím na baner na našej stránke. Občanov informujeme i prostredníctvom facebookových profilov malacky.sk, TIK Malacky.

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu by teplota v Malackách mala v stredu vystúpiť na príjemných 24 stupňov a tak nám nič nebude brániť užiť si tento deň naplno.

V mene organizátorov vám prajeme krásny a príjemný prvý máj v Malackách!

Text. N. Slobodová, foto: -naty, otano-

 

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok