2. 5. 2014
Prvomájové Malacky plné dojmov

Vynikajúce podujatie, na ktoré prichádzajú ľudia zo širokého okolia, sa tento rok opäť vydarilo a okrem dobrej organizácie, pestrého programu a dostatku chutného občerstvenia k tomu prispelo aj skvelé jarné počasie. Slnkom zaliaty deň návštevníci mohli tráviť na veľa spôsobov – ako milovníci hudby na koncertoch rozličných hudobných žánrov, ako priaznivci histórie na prehliadkach kaštieľa, a to aj novo otvorených ďalších zrekonštruovaných miestností, zariadených ako poľovnícka expozícia či časť mestského múzea.

Niektorí dali prednosť povzbudzovaniu na športových podujatiach či Majstrovstvách SR silných mužov, alebo len tak prechádzkou po Zámockom parku a náhodným pristavovaním sa pri čomkoľvek, čo potešilo oko, ucho či maškrtné jazýčky. Početnú skupinu návštevníkov Prvomájových Malaciek ako vždy tvorili rodiny s malými deťmi – a tí mali na výber z množstva atrakcií, tvorivých dielní, súťaží, divadielok v tráve či vozenia sa na koníkoch.

Pokojný podvečerný západ slnka už patril viac staršej mládeži a dospelákom, ktorí si pred hlavnou tribúnou vedľa kaštieľa vychutnali koncerty vokálnej skupiny Fragile a neskôr aj skupín Vidiek a Hex. Nielen na lavičkách, ale sediac na tráve si mnohí pohmkávali, luskali si prstami a celkovo bolo cítiť medzi ľuďmi veľkú pohodu.

V podvečernom čase sa veľa ľudí stretlo aj na futbalovom štadióne, aby povzbudili v zápolení najsilnejších mužov Slovenska, ktorí sa z regionálnych súťaží prebojovali až na vrcholovú súťaž – Slovakia Strongest Man 2014. Najlepších 15 pretekárov súťažilo v atraktívnych disciplínach. Nechýbalo dvíhanie klady a ťažkej nápravy, nosenie kufrov s hmotnosťou 125 a 150 kg po sebe vždy po trase dlhej 20 m, ale ani dvíhanie áut s hmotnosťou 1500 kg. Vyhral ten, kto zdvihol auto najviac ráz za minútu.

Potom sa súťažilo v prevracaní obrovskej 600-kilogramovej pneumatiky a osem najúspešnejších pretekárov sa dopracovalo až k poslednej disciplíne – ťahaniu autobusov. Napriek niekoľkým zraneniam všetci pretekári súťaž dokončili a absolútnym víťazom sa stal Igor Petrík z Levíc. Druhé miesto si zaslúžene vybojoval František Piroš z Galanty a tretí bol Maroš Kostelanský z Považskej Bystrice.

Text, foto: T. Búbelová

Fotogaléria 1      

Fotogaléria 2

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok