6. 4. 2016
Prvomájové Malacky 2016 – informácie pre podnikateľov

Podnikatelia, ktorí chcú ponúkať svoj tovar a služby počas Prvomájových Malaciek, sa môžu prihlásiť po registrácii na stránke www.jarmoky.eu. V menu na pravej strane  treba vybrať registráciu podľa druhu tovaru (gastropredaj, remeselný tovar, spotrebný tovar), vyplniť údaje do dotazníka a odoslať ho.

Časť sumy, ktorú podnikatelia zaplatia, je príjmom mesta ako daň za osobitné užívanie verejného priestranstva (určuje ju VZN č. 9/2015 o miestnych daniach a o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady). Mesto Malacky je ako organizátor zodpovedný za dodržanie hygienických štandardov pri predaji občerstvenia. Každý usporiadateľ sa s tým vyrovnáva po svojom, avšak zákon a vykonávacia vyhláška sú jasné. Preto, ak máme ako mesto niesť zodpovednosť, nariadili sme jednotné pravidlá na zabezpečenie podláh, ohrevu vody či chladničiek. Máme skúsenosti, že predajcovia to obchádzali, preto sme zvolili cestu prenájmu stánkov a ich vnútorného vybavenia, ktorý zohľadníme v cenovej ponuke na prenájom stánku,“ hovorí primátor Juraj Říha.   Predajcovia sortimentu gastro za to dostanú kompletný servis (stánok, chladnička, výčapné zariadenie atď.). Ak sa niektorý predajca rozhodne, že chce mať vlastný stánok, môže si prenajať miesto v priestore pri „slimáku“ mimo Zámockého parku.

Primátor dopĺňa, že už v tejto chvíli je záujem o predaj v gastro zónach vyšší, ako je počet miest pre stánky: „Vyhradili sme si právo výberu predávajúcich a uprednostňujeme malackých podnikateľov. Okrem toho, chceme Prvomájové Malacky posunúť na vyššiu úroveň aj po vizuálnej stránke. Stánky preto budú mať jednotný dizajn. Niečo podobné sme už testovali vo vianočnej dedinke počas Adventných Malaciek a môžem povedať, že sme dostali iba samé pozitívne reakcie.“  

Prvomájové Malacky sa budú konať v nedeľu 1. mája 2016 v Zámockom parku. Podujatie bude tento rok rozdelené na tri tematické zóny (detská, westernová, farmárska) a prvýkrát bude jeho súčasťou aj festival extrémnych športov Urban Fest.

 

-lubi-

Foto: -otano (archív)

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok