13. 10. 2008
Prvé víťazstvo Strojára v sezóne - volejbal

TJ Strojár Malacky – TJ Neografia Martin
3:0 (14, 19, 25)

Keď svietilo na tabuli po prvom technickom oddychovom čase skóre 8:1 v propspech Malaciek, zrejme už diváci i hráči Strojára videli dva body vo vrecku. Ako sa ukázalo, až tak jasný zápas to napokon nebol. V prvom sete síce Malacky bezpečne doviedli vývoj do úspešného konca, ale ďalšie dva priniesli bitku, počas ktorej si už nikdo nebol víťazom taký istý.

V Malackách viedol Martin asistent trénera Blizniaka Pavel Smrž a od začiatku mal čo robiť. Už v prvom dejstve sa v družstve Martina výdatne striedalo a cez oddychové časy bolo na lavičke hostí rušno. Druhý set začali Martinčania lepšie a Malacky sa dokázali dostať do vedenia až za stavu 11:10. Od tej chvíle domáci kontrolovali vývoj a vedenie už nepustili. Tretí set priniesol najväčšiu drámu, hostia boli chvíľami blízko k zisku bodu, ale Strojári napokon zvíťazili 27:25 a zapísali si prvé extraligové víťazstvo v tomto ročníku.

Hlasy trénerov:

Pavel Smrž (Martin): Prehrali sme zaslúžene po slabom výkone. Máme obrovské nedostatky v herných činnostiach a chýba nám nejaký vodca, osobnosť, ktorá by mužstvo v kritickej chvíli zdvihla a motivovala. Naši hráči navyše nedosahujú úrovne extraligových hráčov. Veľmi neskoro sa rozbiehame do zápasov, čo sa dnes opäť ukázalo, kedy nám Malacky ušli hneď v úvode zápasu. Sezóna je veľmi rýchla a krátka, ak sa chceme udržať, musíme na sebe veľa pracovať.

Boris Sládeček (Malacky): Prvý set odohrali naši hráči koncentrovane. Potom úroveň nášho výkonu klesala, prispôsobili sme sa nastolenému trendu a hra sa vyrovnala. V našom tíme si treba uvedomiť, že víťazstvá neprídu samé, ale musíme o ne bojovať do posledných minút. Nemáme natoľko skúsených, ani technicky vyspelých hráčov, aby sme otočili vývoj kedykoľvek sa nám zachce. Venovali sme pozornosť príprave na nové lopty, ktoré majú celkom odlišné vlastnosti od predchádzajúcich. V zápase sa ukázalo, že prechod na nový druh lôpt nebude jednoduchý z našej strany, chlapci si musia ešte zvykať.

Dušan Rusňák 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok