11. 5. 2009
Prvé štátnice na politológii

 Prvé dva dni tohto týždňa (11. a 12. máj) sú v inkubátore – v malackej pobočke Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, plné napätia pred obhajobami diplomových prác a štátnymi záverečnými skúškami z odboru politológia. Počas dvoch dní pred skúšobnú komisiu predstúpi 21 externých študentov 2. ročníka magisterského štúdia. Ďalších šesť bude skladať štátnice v letnom termíne.

Predsedom komisie pri najdôležitejšej skúške pred ukončením štúdia a získaním titulu magister, je garant vysokoškolského štúdia v Malackách prof. PhDr. Rastislav Tóth, CSc. „Dalo sa to zvládnuť,“ povedala Anna Benkovičová (39) z Bratislavy, keď vyšla zo skúšobnej miestnosti. „Na môj vkus sa pýtali dosť, ale najhorší bol predchádzajúci stres a zodpovednosť,“ dodala budúca mamička, ktorej urobili výnimku a dozvedela sa výsledok hneď. Zvládla to veľmi dobre.

Manažérky vysokoškolského štúdia Jarmily Ondrejkovej sme sa spýtali, aký je stav po prvom kole prijímacích pohovorov pre budúci akademický rok: „Zatiaľ sa prihlásilo 50 študentov, ale očakávame, že nosný bude práve augustový termín.“ Pripomenula, že prihlášky na externé bakalárske a magisterské štúdium si v druhom termíne možno podať do 31. augusta na sekretariát inkubátora v Malackách. 

Text, foto: Tatiana Búbelová

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok