2. 2. 2009
Prvé povolenia čakajú na majiteľov
Žiadosti o povolenie vstupu do lesov Vojenského obvodu (VO) Záhorie obyvatelia nášho mesta od januára vybavujú na mestskom úrade. Mnohí občania však odchádzali pohoršení, keď sa v klientskom centre dozvedali, že MsÚ nedostáva od VO dostatok tlačív žiadostí. Vysvetľovanie, že mesto nie je na vine, však klientov neobmäkčilo a právom sa cítili úradmi šikanovaní.

K téme sa vyjadril prednosta Vojenského obvodu Záhorie Pavel Škrha. Podľa neho Obvodný úrad VO na začiatku roka prednostne vydával povolenia na vstup obyvateľom s trvalým pobytom vo VO a pracovníkom, ktorí na území VO pracujú. „Takýchto povolení bolo vydaných v januári 244 ks. Okrem nich bolo nutné vydať 133 povolení na vstup pre samovýrobcov dreva a zmluvných pracovníkov VLM, š. p.,“ dodal.

Pavol Škrha uviedol, že od 5. do 28. 1 celkovo vydali 876 povolení na vstup do VO Záhorie. Ďalších asi 800 žiadostí čaká na spracovanie a vydanie povolení na vstup. V klientskom centre MsÚ je už pripravených prvých 288 vybavených povolení pre obyvateľov mesta. Prednosta Obvodného úradu VO Záhorie požiadal obyvateľov o trpezlivosť v súvislosti s dočasným pozastavením prijímania nových žiadostí do 15. 2. a ubezpečil, že všetkým žiadostiam bude vyhovené.

Text: T. Búbelová
Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok