16. 5. 2012
Projekt revitalizácie ulíc Břeclavská a 1. mája

Mesto Malacky 7. 5. podalo projekt s názvom Revitalizácia verejného priestranstva na uliciach Břeclavská a 1. mája v Malackách. Financie na zlepšenie prostredia obytného sídliska vybudovaného v 50. a 70. rokoch a jeho prepojenie s parčíkom a kaplnkou na Břeclavskej ulici mesto žiada cez operačný program Bratislavský kraj.

Ide o sumu 479 414,43 €, ktorá predstavuje celkové oprávnené náklady projektu. Mesto prispeje sumou 23 970,70 € (5 %). Revitalizáciou vznikne nové estetické a bezpečné miesto, určené na relax a rekreačný šport, ale aj oddych pre náhodných návštevníkov.

Členenie na zóny umožní, že si svoj priestor nájdu všetky vekové kategórie – pribudne ihrisko i cvičiace prvky pre deti i dospelých, lavičky a koše. Rekonštrukciou zastávky sa miesto sprístupní širšej verejnosti. Okolo kaplnky vznikne zhromažďovacie miesto na pietne spomienky. Projekt lokalitu ozdraví a zveľadí majetok mesta.

Text, foto: T. Búbelová

Ďalšie
Doprava
Aktuality a oznamy
3. 2. 2026
Parkovanie pri chodníku: na čo treba dávať pozor

Obrátila sa na nás čitateľka sotázkou, či by sme mohli apelovať na vodičov vnašom meste…

Zobraziť celý článok
Kultúra, šport a voľný čas
2. 2. 2026
Rekonštrukcia vnútorných priestorov Maliny je vo finále

Modernizácia vnútorných priestorov športovej haly Malina, ktorá sa začala ešte počas minulého leta…

Zobraziť celý článok