9. 5. 2014
Programom nabitá sobota

Neviete čo s voľnou sobotou? V Malackách sa zabavíte počas celého dňa. Kino, Míľa pre mamu, tanečná súťaž či divadelné predstavenie, to všetko môžete zažiť za jediný deň.

V Kultúrním domečku (kine) budú mimoriadne premietať už o 11.00 h film Chrobáčikovia, aby si všetci záujemcovia neskôr mohli vychutnať aj podujatie Míľa pre Mamu. To sa začína o 15.00 h. v Zámockom parku

Pod taktovkou Únie materských centier sa spájajú materské/rodinné centrá Slovenska a jej sympatizanti, aby spoločne v rovnaký deň, v rovnakú hodinu na mnohých miestach Slovenska mohli zvolať „Ďakujem, že si, mama“. Tento slogan bude ústredným motívom počas celej Míle pre mamu 2014.  Verejná zbierka s rovnomenným názvom, ktorú charakterizuje farebná magnetka v tvare usmiateho slniečka, bude symbolom vašej podpory všetkým organizátorom Míle pre mamu, najmä však materským a rodinným centrám Slovenska.

V sobotu sa v našom meste koná aj celoslovenská tanečná súťaž Saltare Orbis. Organizátori hlásia rekordný počet prihlásených choreografií (270). Zápoliť príde až 2680 tanečníkov z rôznych kútov Slovenska. Keďže tanečníkov zavíta v sobotu do Malaciek naozaj veľká hŕba, je možné, že pomaľované tváre či pestré kostýmy stretnete aj počas sobotného nákupu či popoludňajšej prechádzky. A ak neodoláte, v Športovej hale Malina ste vítaní počas celého dňa.

V sobotu si prídu na svoje aj milovníci divadla. Malacké Divadlo na hambálku odohrá o 19.00 h prvú reprízu svojej novej hry Moja fešná slečna. Premiéry tejto hry zožali veľký úspech, preto neváhajte a príďte si ju vychutnať aj vy.

Prajeme vám príjemný víkend a v nedeľu nezabudnite svojim mamičkám zablahoželať ku Dňu matiek!

Text: N. Slobodová, foto: -naty, tabu-

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 12. 2023
Máme majsterku Európy v karate

Doteraz najvýznamnejší športový úspech vhistórii Karate klubu TJ Strojár Malacky sa podaril…

Zobraziť celý článok