10. 4. 2014
Problémy pri zvoze odpadu

V tomto týždni mesto zabezpečuje odvoz objemného odpadu spred rodinných domov v Malackách. Možno je to počasím a načasovaním pred veľkonočnými sviatkami, ale v porovnaní s inými zvozmi je tentokrát odpadu oveľa viac. „Máme informácie, že v niektorých prípadoch je pred domami toľko odpadu, že na odvoz je potrebných viacero áut,“ hovorí B. Orgoňová z referátu odpadového hospodárstva MsÚ v Malackách.

„Niekedy prístup ľudí hraničí so zneužívaním,“ dopĺňa ju F. Klíma, vedúci oddelenia služieb MsÚ, ktoré odpad zváža na odpadový dvor. Dá sa pochopiť, ak niekto nevyužíval zvoz objemného odpadu a zrazu sa rozhodol upratovať, takže má odpadu viac, lenže niekedy máme podozrenie, že vyložený odpad pochádza z podnikateľskej činnosti. „Musíme ľudí upozorniť, že takéto prípady sa budeme snažiť preveriť, pretože táto služba je určená len bežným obyvateľom mesta,“ dodáva B. Orgoňová.

Popri zvoze odpadu sme však získali aj niekoľko všeobecne zaujímavých postrehov. Jedným z nich je síce snaha ľudí separovať odpad, ale zároveň ignorovanie zavedených pravidiel. Je veľmi nevhodné do kontajnerov na sklo vkladať plné poháre so zaváraninami, ako sme to zachytili objektívom nášho fotoaparátu. „Rovnako nie je fér vykladať pred brány odpad v čase, keď sme už raz na vašej ulici odpad vyzbierali,“ upozorňujú pracovníci vykonávajúci zber.

Zvoz objemového odpadu zamestnáva väčšinu pracovníkov oddelenia služieb. V teréne sú štyri autá, no pre enormné množstvo vyloženého odpadu zvoz bude pokračovať aj vo štvrtok 10. 4. a možno až do konca týždňa.

Text, foto: T. Búbelová      

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok