14. 10. 2014
Pripravte sa na zvoz objemného odpadu
Dvakrát do roka, na jar a na jeseň mesto pre svojich obyvateľov zabezpečuje veľmi pohodlnú službu – odvoz objemného odpadu zo stojísk pri bytových domoch, ale aj spred rodinných domov. V prvej etape, ktorá je tento rok v období jesene naplánovaná na 20. októbra, vychádza v ústrety obyvateľom bytov, ktorým sa v pivniciach nahromadil starý nábytok, spotrebiče po ich výmene, drobný stavebný odpad či sanita po rekonštrukciách.

Obyvatelia rodinných domov sa na zvoz objemného odpadu môžu pripraviť o týždeň neskôr, teda 27. októbra. „Veci na odvoz treba pripraviť na určené miesta vždy popoludní deň pred zvozom alebo v deň zvozu do 7.00 h ráno, keď už vyrážajú do terénu prvé autá,“ upozorňuje Božena Orgoňová z referátu odpadového hospodárstva MsÚ v Malackách.

Niekedy sa stáva, že ľudia vyložia na odvoz aj nebezpečný odpad, medzi ktorý patria autobatérie, zvyšky farieb, oleja a podobne. Tieto zložky však treba likvidovať individuálne odvozom na dva fungujúce odpadové dvory v Malackách – na Radlinského ulici a na Hlbokej ulici. „Robotníkom uľahčí nakladanie a odvoz, ak ľudia nábytok rozoberú na menšie kusy alebo na dosky, preto ich prosíme, aby to urobili,“ zdôrazňuje B. Orgoňová.       

Text, foto: -tabu/otano-
Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok