14. 10. 2014
Pripravte sa na zvoz objemného odpadu
Dvakrát do roka, na jar a na jeseň mesto pre svojich obyvateľov zabezpečuje veľmi pohodlnú službu – odvoz objemného odpadu zo stojísk pri bytových domoch, ale aj spred rodinných domov. V prvej etape, ktorá je tento rok v období jesene naplánovaná na 20. októbra, vychádza v ústrety obyvateľom bytov, ktorým sa v pivniciach nahromadil starý nábytok, spotrebiče po ich výmene, drobný stavebný odpad či sanita po rekonštrukciách.

Obyvatelia rodinných domov sa na zvoz objemného odpadu môžu pripraviť o týždeň neskôr, teda 27. októbra. „Veci na odvoz treba pripraviť na určené miesta vždy popoludní deň pred zvozom alebo v deň zvozu do 7.00 h ráno, keď už vyrážajú do terénu prvé autá,“ upozorňuje Božena Orgoňová z referátu odpadového hospodárstva MsÚ v Malackách.

Niekedy sa stáva, že ľudia vyložia na odvoz aj nebezpečný odpad, medzi ktorý patria autobatérie, zvyšky farieb, oleja a podobne. Tieto zložky však treba likvidovať individuálne odvozom na dva fungujúce odpadové dvory v Malackách – na Radlinského ulici a na Hlbokej ulici. „Robotníkom uľahčí nakladanie a odvoz, ak ľudia nábytok rozoberú na menšie kusy alebo na dosky, preto ich prosíme, aby to urobili,“ zdôrazňuje B. Orgoňová.       

Text, foto: -tabu/otano-
Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok