21. 3. 2013
Prímestské autobusy dostali wifi

Na linkách v smere Bratislava – Záhorie je odvčera v autobusoch bezplatné wifi pripojenie na internet. Túto možnosť poskytuje 32 vozidiel spoločnosti Slovak Lines. 

Počas jazdy môžete surfovať po internete, prezerať si e-maily alebo využívať pripojenie na rôzne nové komunikačné aplikácie ako Facebook, Youtube, Foursquare, Whatsapp a podobne. Stačí, ak sa v označených autobusoch nálepkou WiFi free pripojíte na sieť s názvom orange-free.

Bezplatným WiFi pripojením je v súčasnosti vybavených 32 vybraných autobusov. Podľa testovacích meraní rýchlosť dosahuje v priemere okolo 3,24 Mbit/s.  V záujme rovnomerného využívania pripojenia všetkými záujemcami je prístup chránený proti nadmernému sťahovaniu dát.

Generálny riaditeľ Slovak Lines Ing. Peter Sádovský: „Bezplatné pripojenie na WiFi sme plánovali dať do prevádzky súčasne so spustením integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) ako bonus pre cestujúcich v integrovanej doprave. I keď sa termín spustenia integrovanej dopravy posunul, nebudeme WiFi ďalej odkladať a cestujúcim umožníme pripojiť sa na internet v autobusoch už teraz.“

Aké sú vaše prvé skúsenosti s touto službou? Diskutovať môžete na našom Facebook konte.

– Zdroj: SITA, Slovak Lines –

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok