21. 3. 2013
Prímestské autobusy dostali wifi

Na linkách v smere Bratislava – Záhorie je odvčera v autobusoch bezplatné wifi pripojenie na internet. Túto možnosť poskytuje 32 vozidiel spoločnosti Slovak Lines. 

Počas jazdy môžete surfovať po internete, prezerať si e-maily alebo využívať pripojenie na rôzne nové komunikačné aplikácie ako Facebook, Youtube, Foursquare, Whatsapp a podobne. Stačí, ak sa v označených autobusoch nálepkou WiFi free pripojíte na sieť s názvom orange-free.

Bezplatným WiFi pripojením je v súčasnosti vybavených 32 vybraných autobusov. Podľa testovacích meraní rýchlosť dosahuje v priemere okolo 3,24 Mbit/s.  V záujme rovnomerného využívania pripojenia všetkými záujemcami je prístup chránený proti nadmernému sťahovaniu dát.

Generálny riaditeľ Slovak Lines Ing. Peter Sádovský: „Bezplatné pripojenie na WiFi sme plánovali dať do prevádzky súčasne so spustením integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) ako bonus pre cestujúcich v integrovanej doprave. I keď sa termín spustenia integrovanej dopravy posunul, nebudeme WiFi ďalej odkladať a cestujúcim umožníme pripojiť sa na internet v autobusoch už teraz.“

Aké sú vaše prvé skúsenosti s touto službou? Diskutovať môžete na našom Facebook konte.

– Zdroj: SITA, Slovak Lines –

Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok